iPhone 13 Pro Önemli Bir Kamera Güncellemesi ile Gelecek

1
220

iPhone 13 Pro akıllı telefonlarında kullanılacak olan kameraların daha farklı olacağını biliyoruz. Birkaç aydır zaten yeni modelde kullanılacak olan kameraların daha farklı lenslere sahip olacağı konuşuluyor.

Lens boyutlarının daha büyük olacağı ve bu şekilde de çekim kalitesinin arttırılacağı konuşuluyordu. Bunun hemen arkasından Pro modelinde yer alacak olan lensler için yeni bir iddia daha geldi.

İlginizi Çekebilir: iPhone SE 3 Ekran Boyutu için Yeni İddia Geldi

iPhone 13 Pro, Ultra Geniş Açılı Lenslerle Gelecek

İddialara göre yeni Pro modelinde ultra geniş açılı lensler kullanılacak. Ultra geniş açılı yeni lensin en büyük artısı ise otomatik olarak odaklama sunuyor olması olacak.

Yani hem ultra geniş açılı bir lens göreceğiz hem de bu lens otomatik olarak odaklama sunuyor olacak. İki taraflı bir iyileştirmenin olacağı kameralarda, diğer lenslerde de boyutun daha büyük olacağı konuşuluyor.

Bu sefer 12 MP değerinde ana sensörler de görmeye biliriz. Daha yüksek MP değeri ve daha fazla ışık toplayan lenslerle beraber telefonların çekim kalitesi de maksimum seviyeye ulaşacak gibi duruyor.

iPhone 13 Pro

Zaten iPhone 12 modellerinde, özellikle Pro serilerinde sunulan lensler, çok daha iyi bir gece çekim artısı sunuyordu. Bu sefer kullanılacak olan lenslerin bir tık daha geniş olması ışık toplama konusunda da önemli bir artı sağlayacağı için bir yandan da gece çekimlerinde daha iyi telefonlar göreceğiz.

iPhone 13 Pro modelleri için yapılan açıklamalar şimdilik çok iddialı. Bu kamera sistemi kesinlikle DxOMArk listesinde iPhone serilerinin hak ettiği yere gelmesini sağlayacak diye düşünüyorum.

Kameraların teknik özellikleri için ise bir süre daha beklememiz lazım. Sonuçta tanıtım Eylül ayında deniyor ve daha telefonların çıkışı için zaman var.

Önceki İçerikGmail hesabım çalındı. Ne yapabilirim?
Sonraki İçerikiPhone 1 ile iPhone 12 Yarışta! İşte Performans Farkı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?