iPhone 13 Pro Modeline Ait Olduğu Söylenen Kılıf Kamerayı Gösterdi

0
317

iPhone 13 Pro, yaklaşmaya devam ediyor. Telefon için tanıtım artık birkaç ay kadar sonra. Eylül’de karşımızda olacak model için haliyle yoğun olarak sızıntılar da gelmeye başladı. Arka kapak tasarımı, ekran tasarımı, çentik alan tasarımı derken telefon için en çok kamera bölümü konuşulmaya başlandı.

Bugün gelen yeni görsel ise telefonun kamera alanının gerçekten büyük olabileceğini gösterdi. Öyle ki bugün gelen görselde Pro modeli için hazırlanmış olan bir kılıf görselinin sızdırıldığı gözüküyor.

İlginizi Çekebilir: Qualcomm, Apple’a Rakip Olmaya Hazırlanıyor

iPhone 13 Pro Kamerası Ne Kadar Büyük Olacak?

Yeni telefon için hazırlandığı söylenen kılıf, kamera alanının dikkat çekici olarak büyüdüğünü göstermekte. Kılıfın içerisinde mevcut iPhone modelleri yerleştirilmiş durumda. Mevcut Pro modeli yerleştirildiği zaman kamera alanının ne kadar büyüyeceğini de net olarak anlamış oluyoruz.

Hem yanlardan hem de alt ve üst kısımdan daha geniş kamera alanı kullanılmış durumda. Kamera alanının büyümesi, lenslerin de doğru orantılı olarak büyümesi anlamına geliyor.

Zaten sızıntılarda da hep dikkat çeken kısım burası olmuştu. Hemen her sızıntı da telefonun kamera alanının çok daha büyük olacağı ve lenslerin daha geniş olacağı vurgusu yapılıyor.

iPhone 13 Pro

Bu gelen kılıf görsellerinde de aynı vurgunun dikkat çekmesi, acaba iddialar doğru mu sorusunu da akla getiriyor. Kılıf görselleri gerçek ya da değil bunu şu an söylemek çok doğru değil. Sonuçta bir iddiadan söz ediyoruz. Resmiyet kazanmamış olan bir bilgiden söz ediyoruz.

Ama iddialar doğruysa ve kamera alanı gerçekten bu kadar geniş tutulacak olursa, çekim kalitesi iPhone 13 Pro modellerinde çok çok daha üst düzey olabilir. Özellikle gece çekimlerinde çok daha iyi sonuçlar sunulabilir çünkü daha geniş lensler, daha fazla ışık alınmasını sağlıyor. Bu da gece çekimlerinin daha iyi sonuçlar sunması anlamına geliyor.

Önceki İçerikHarici hard diske MacOS kurulabilir mi?
Sonraki İçerikiPhone Mini Serisi Tamam mı? Devam mı?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?