iPhone 13 Pro Max Ekran Puanıyla Şaşırttı

0
107

iPhone 13 serisi için ülkemizde teslimatlar başlamak üzere. Telefonlar için her şey hazırken, artık bir yandan da testler yayınlanmaya başladı. Yakın zamanda telefonların kamera performansını gösteren DxOMark sonuçlarını yayınlamıştık. Şimdi ise serinin en güçlü üyesi olan iPhone 13 Pro Max modeli için ekran değerlendirme puanları yayınlandı.

Puanlar nasıl ya da neden önemli diyebilirsiniz. Burada önemli olan telefonun ekranının aldığı skorla beraber en iyi ekran olmalı başarmış olması. Apple, geçen senelerde de benzeri başarılar almıştı. Her sene bu başarının üzerine koyarak gidiyor diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Pro DxoMark Puanları Açıklandı

iPhone 13 Pro Max Ekran Puanları Nasıl?

Değerlendirmeye baktığımız zaman yeni akıllı telefonların A+ derecesini aldığını görüyoruz. Bu konuda yetkin olan DisplayMate tarafından yapılan değerlendirmeye göre A+ almasının yanında akıllı telefon, en iyi akıllı telefon ekranı ödülünü de aldı.

Ödülü alan ekranın 120 Hz yenileme hızında da büyük oranda başarı elde ettiğini söylemek lazım. Zaten bu derece bir puan alınmasının ve en iyi ekran seçilmesinin ana nedenlerinden birisi de 120 Hz yenileme hızının başarılı bir şekilde çalışması.

Bildiğiniz gibi ekranda sadece 120 Hz yenileme hızı artısı yok. Uyarlanabilir bir yenileme hızı artısı var. Duruma ve şartlara göre otomatik olarak yenileme hızı değiştirilebiliyor. Bunun dışında panel olarak Super Retina XDR OLED seçilmesi, zaten Apple’ın alışkanlığı oldu.

iPhone 13 Pro Max

Ekranın OLED olması da kalitenin yükselmesini sağlamış durumda. Hepsine bir de 1284 X 2778 piksel çözünürlük değeri eklenince telefonlar, en iyi ekranlı akıllı telefon ödülünü de almış oluyor.

Belki kamera puanları konusunda tam isteneni vermemiş olsa da yeni modellerin ekran konusunda tam isteneni verdiği kesin. Bir iki nesildir bu sonuçların alındığını görüyoruz. Genelde telefonun ekranları çok iyi bulunuyor ve A+ derecelendirme alıyor ama kamera kısmında DxOmark listelerinde bir türlü zirve gelmedi.

En son Pro modelinin 4.sırada yer aldığını gördük. iPhone 13 Pro Max için de derecelendirmeyi görmek lazım ama lider başka amiral gemisi akıllı telefonları.

Önceki İçerikDoktor iPhone 13 Pro Makro kamerasıyla hastalarını muayene ediyor
Sonraki İçerikiPhone 13 Mini DxOMark Kamera Puanı Ortaya Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?