iPhone 13 Pro Max Daha Büyük Bir Akıllı Telefon mu Olacak?

0
560

iPhone 13 Pro Max akıllı telefon modelinde, yer alacak kasa yapısı ve akıllı telefonun boyutları konusunda yeni bilgiler gelmeye başladı. Daha iddialı bir akıllı telefon olacağı kesin ama sanılanın aksine önemli değişiklikler de olacak gibi.

Biz bu zamana kadar ne bekliyorduk, aynı kasa yapısında bir akıllı telefon geleceği ve kasa boyutlarının da iPhone 12 Pro Max ile aynı olacağı. Fakat öyle olmayacak. Bu kez çok daha farklı bir yapı olacak.

iPhone 13 Pro Max Daha Ağır ve Daha Büyük

Yeni telefon için hazırlanmış olan maketlere göre telefonda genel kasa yapısı aynı kalacak. Genel kasa yapısı aynı kalacağı gibi telefonun önemli detay farkları olacak. Bunlardan birisi, söz konusu akıllı telefonun çentik kısmı.

Zaten daha küçük bir  çentik alanı geleceğini biliyoruz ve bunun için bir sürprizden söz etmiyoruz. İkinci kısım ise telefonun kamera alanı. Açıkçası iPhone 13 Pro Max modeline ait olduğu söylenen maket görsellerine baktığımız da o kamera alanı kısmının ne kadar geniş tutulduğunu net olarak anlıyoruz.

Kamera alanı biraz daha büyük. Ama asıl fark kamera lenslerinde. Daha önce hiçbir iPhone modellerinde kullanılmadığı kadar geniş lensler kullanılacak. Telefonun arka kısmı adeta lenslerle kaplı havası var.

iPhone 13 Pro Max

Özellikle ana kameranın lens boyutları mevcut akıllı telefona göre neredeyse %50 daha büyük olacak gibi duruyor.

Ayrıca kameralar biraz daha dışarı çıkık gibi duruyor. Bu da demek oluyor ki düşük ışıkta, daha fazla ışık toplanabilecek ve gece çekimleri de daha iyi olacak. Ayrıca telefonun zoom özelliğinin de eski modellere göre daha iddialı olacağı da yine söylenen bilgiler arasında.

Bu kadar büyük lenslerinin kullanılması, kılıf değişikliklerine de neden olacaktır. Apple’ın bu kısmı korumak adına nasıl bir önlem alacağını göreceğiz.

İLGİLİ HABER:  Mac'e Dön Dönemi Sona Eriyor

Kamera özelliklerini henüz bilmiyoruz. Fakat kasada olacağı söylenen bu değişiklikler bile heyecanlandırıcı olan gelişmeler. Özellikle de kamera kısmında yapılacak değişim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?