iPhone 13 Pro Max CAD Çizimleri Sızdırıldı

0
2287

iPhone 13 Pro Max, yeni gelecek olan iPhone akıllı telefonları içerisindeki en iddialı model olacak. İddialı olmasının yanında en büyük değişikliği getirecek olan model de bu olacak. Aslında işin başı iPhone 12 Pro Max serisine dayanıyor.

Biliyorsunuz ki iPhone 12 Pro Max modelinde kamera alanı biraz daha farklı. Daha doğrusu lenslerin boyutu biraz daha farklı. İlk defa Pro modellerinde bu kadar farkı gördüğümüz akıllı telefon 12 Pro Max olmuştu. Görünen o ki 13 Pro Max modelinde de aynı durum geçerli olacak.

İlginizi Çekebilir: Apple Pencil 3 Videosu Sızdırıldı! İşte Yeni Kalem

iPhone 13 Pro Max Biraz Daha Kalın Olacak?

Sızdırılan CAD çizimlerine göre hem telefon daha kalın olacak hem de bu yeni modelde kullanılan kamera alanı daha geniş olacak. Kamera alanının daha geniş olması ve çerçeve kısmının kasanın ucuna kadar uzatılmasının da bir nedeni var. Söylenene göre lensler çok daha büyük seçilecek.

Zaten bu nedenle de kamera alanının çerçevesinin genişletildiği iddia edilmekte. CAD çizimlerine baktığınız zaman aradaki farkı da çok net olarak anlayabiliyorsunuz.

Kamera ünitesinin değişeceğine kesin desek yeridir. Fakat kamera özellikleri buna bağlı olarak ne kadar değişir onun cevabını vermek şimdilik mümkün değil. Biraz daha zamana ihtiyacımız olacak.

iPhone 13 Pro Max

Diğer önemli bilgi ise iPhone 13 Pro Max akıllı telefon modelinde kasa kalınlığının daha fazla olacak olması. Telefonun kalınlığı mevcut modele göre 0.25 mm daha fazla olacak.

Mevcut olan en büyük Pro Max modelinde kalınlık değeri 7.40 mm olarak biliniyor. Yeni telefonda ise bu ölçünün 7.65 mm seviyesine çıkarılması söz konusu olacak.

Tüm bu detaylar ve telefonların CAD çizimlerine göre şimdilik beklentilerimiz yoğun. Telefonlardan ne zaman kesin bir bilgi gelir bilemiyoruz ama sızıntılar kesin olarak başladı. Önce kılıf görselleri geldi.

iPhone 13 Pro Max

Sonrasında ekran koruma panelleri için görseller geldi. Derken CAD çizimleri ve sonrasında da 3D baskılı maketler yayınlandı.

iPhone 13 Pro Max akıllı telefonu hakkında daha fazla bilgi gelir mi göreceğiz. Sızıntı gelecek olursa her zaman olduğu gibi paylaşacağız.

Önceki İçerikApple Pencil 3 Videosu Sızdırıldı! İşte Yeni Kalem
Sonraki İçerikTüm iPhone 13 Modelleri 120 Hz LTPO Ekranla Gelmeyecek
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?