iPhone 13 Pro Maketleri de Gözüktü

0
283

Tanıtımın hemen öncesinde iPhone 13 serisi için son detayları aktarmaya devam edelim. Akıllı telefonlar artık hazır diyebiliriz. Bundan sadece 4 gün sonra akıllı telefonların ortaya çıktığını göreceğiz. Her şeyiyle telefonlar sunulacak. Telefonlar sunulmadan son sızıntılar da gelmeye başladı. En son iPhone 13 Pro maket görsellerinin paylaşıldığı ortaya çıktı.

Bu maket görsellerinin önemi biraz daha yüksek çünkü bunların aksesuar üreticilerinin elinde olan maketler olduğu iddiası var. Haliyle telefonun nihai tasarımına çok benzemesi beklenen maket görselleri.

İlginizi Çekebilir: Şimdiden iPhone 14 Tasarımları Gözükmeye Başladı

iPhone 13 Pro Maketlerinde Nasıl Bir Tasarım Gözüktü?

Maketlere baktığınızda, tek dikkat çeken kısım arka kısım. Bana soracak olursanız ön bölümde öyle çok bir değişiklik durumu yok. Ön kısımda sadece çentik alanının daha dar olması gibi bir durum söz konusu gibi gözüküyor.

Arka kısımda ise kamera alanının ciddi bir şekilde değiştiği anlaşılıyor. Arka kısımda neredeyse %50 büyümüş lens boyutları var. Yine 3 kamera kullanılacağı anlaşılıyor ama kesinlikle daha büyük kameralar onu anladık.

Zaten gelen her sızıntı da bunun altını çizmiştik. Hemen her sızıntı da telefonun arka kısmında kamera alanının çok daha geniş olacağı ve çıkıntının da biraz daha fazla olacağı konuşulmuştu.

iPhone 13 Pro

Maket görselleri bunu değiştirmedi. Beklentilerin karşılanmasını sağladı. iPhone 13 Pro kalıp görselleri olduğu iddia edilen görsellerde de yine bu tasarıma çok yakın bir tasarım görmüştük.

Artık sızıntılardan da konuşmaya gerek yok çünkü 4 gün sonra yeni akıllı telefonlar zaten resmi olarak tanıtılacak. Ama bu zamana kadar yaptığımız paylaşımları ve bu son gelen görselleri topladığımız zaman, artık telefon için kafamızda net bir şekilde olduğunu da belirtmek lazım. Bakalım sürpriz bir durum olacak mı ya da tasarım dışında beklenmedik değişiklikler gelecek mi?

Önceki İçerikŞimdiden iPhone 14 Tasarımları Gözükmeye Başladı
Sonraki İçerikApple’dan iPhone Sahiplerine Motosiklet Uyarısı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?