iPhone 13 Pro için Önemli Bilgiler Ortaya Çıktı

0
1249

iPhone 13 serisi içerisinde en güçlü model iPhone 13 Pro akıllı telefon modelleri olacak. Max serisinin de geleceği Pro modeli için ise yeni açıklamalar var. Özellikle tasarımsal konularda bazı önemli değişikliklerin olacağı haberini aldık. Hatta olası tasarım için bir görsel sızdırılmış durumda.

Sızdırılan görseli haberi ekleyeceği ama öncesinde değişikliklerden ve ortaya atılan son iddialardan konuşalım. Bu sefer bizi karşılayacak olan akıllı telefon çok daha iyi gözüküyor.

İlginizi Çekebilir: Yeni Apple TV, tvOS 14.5 Kodlarında Ortaya Çıktı

iPhone 13 Pro Malzeme Konusunda Revizeye Gidecek

Yeni akıllı telefonun malzeme kalitesinde bir değişiklik yapılacağı iddia ediliyor. Paslanmaz çelik kullanılmaya devam edecek ama düz kenarlarda kullanılan paslanmaz çelik için bir malzeme güncellemesi yapılacak. Bu malzeme güncelleme sayesinde yan kısımlarda parmak izi bırakma durumu söz konusu olmayacak.

Yan kısımlarda parmak izi kalmadığı gibi, son dönemde şikayet edilen soyulma sorunları da yaşanmayacak. Bunun için de malzemenin yenileneceği iddiası var. Yan kısımda kullanılacak olan yeni çelik bir yana, arka kapak için de bir düzenleme yapılacak.

Artık lens kısmında şeffaf bir alan görmeyeceğiz. Kameraların arka plakalarında siyah bir zemin olacak. Bu da kameraların daha şık durmasını sağlayacak ve arka kısım çok daha şık bir tasarımla güncellenmiş olacak.

iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro için değişikliği işaret edilen bir başka kısım ise renkler olacak. Bu modelde Apple, mat siyah rengini sunacak. iPhone 7 akıllı telefonlarında sunulan siyah seçeneğine göre daha mat olacak bu seçenek çok tercih edilecek deniyor. Tabii ki resmi bir açıklama olmadan bu konuda da kesin konuşmayalım.

Diğer farklı renk seçeneğinin ise bronz seçeneği olacağı söyleniyor. Bronz renk seçeneğinde mat bir yapı olacak. Sadece bu değişiklikler bile iPhone 13 Pro akıllı telefonlarında farklı bir yapı geleceğinin kanıtı.

Telefonların özellikleri açısından da zaten yenilikler olacak. 120 Hz yeni LED ekranlar gibi artılar elbette olacak ama tasarımın revize edilecek oluşu da güzel bir detay. Özellikle yan kısımda malzemenin yenilenmesi çok güzel bir artı.

Önceki İçerikYeni Apple TV, tvOS 14.5 Kodlarında Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikMacBook Pro için Yeni Soğutma Sistemi Yolda
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?