iPhone 13 Pro DxoMark Puanları Açıklandı

2
288

iPhone 13 Pro modeli, Apple için kamera devrimi olarak sayılmasa da güzel kamera artılarıyla geldi. Daha geniş lenslerle güçlendirilen kameralar, hem yeni işlemci hem de yeni mod artılarını da net olarak gösterdi. Kameralar konusunda ilk değerlendirme puanları da yayınlandı. iPhone 13 Pro DxoMark puanlarına göre Apple, yine zirvelerde yer bulmaya aday gözüküyor.

Peki telefonun aldığı puanlar nasıl? Marka nasıl bir sıraya yerleşti? Gelin şimdi de bunları değerlendirelim.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Sinematik Modunu Gösteren Harika Video

iPhone 13 Pro DxoMark Puanı Nasıl?

Yeni akıllı telefon ilk fotoğraf puanlarında kendisini gösteriyor. Fotoğraf puanları kısmında 144 puan alarak çok iddialı bir sıralama elde eden akıllı telefonun, video kısmında 119 puan alarak yine iyi bir puan elde ettiğini görüyoruz.

Fakat iş Zoom kısmına gelince yine bir tık geride kalan akıllı telefon 76 Zoom puanı almayı başarmış. iPhone 13 Pro DxoMark bu derecelendirmeyle beraber 137 puan ortalamayı elde etmiş durumda.

Peki telefon bu puanla nasıl bir sıralama aldı? İşte orada hala çok ciddi rakipler var. Bu model puanlarıyla, Mi 11 Ultra ve Huawei P50 Pro gibi akıllı telefonların gerisinde kalıyor. Toplam değerlendirmeye göre akıllı telefon 4.sıraya yerleşmiş durumda.

iPhone 13 Pro DxoMark

4.sıraya yerleşmiş olan model için bu tabii ki beklediğimiz bir değer değil. iPhone 13 Pro en az ilk 3 sıra içerisinde yer alır diyorduk. Tabii ki burada Pro Max modelleri için yapılacak olan değerlendirmeler de önemli. Pro Max modellerinde kameralar biraz daha farklı sonuçlar alabiliyor.

iPhone 12 modellerinde Pro Max serisinde daha geniş lensler kullanılmıştı. Bu nedenle kamera puanlarında da önde olduğunu görmüştük. Şimdi aynı durum 13 serisinde de olabilir. Kamera puanları için açıklamalar gelmeye devam ettikçe biz de ekleyeceğiz. Şu an için söyleyebileceğimiz kötü değil evet ama bizim beklediğimiz sıralamada da değil.

Önceki İçerikiPhone 13 Sinematik Modunu Gösteren Harika Video
Sonraki İçerikDoktor iPhone 13 Pro Makro kamerasıyla hastalarını muayene ediyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

2 YORUMLAR

  1. Şu yazıların arasındaki reklamlar o kadar rahatsız edici bir düzeyde ki yazıya odaklanamadım. Reklam düzenini değiştirmelisiniz. Alta üste ve yana alırsanız yazı için daha verimli olur. Aşırı kullanıcı dostu olmayan bir düzen

    iyi günler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?