iPhone 13 pembe ekran hatası nedir? Nasıl çözülür?

0
121

3 ay önce Reddit forumlarında bir kullanıcı tarafından paylaşılan iPhone 13 pembe ekran hatası başka cihazlarda da görülmeye başlandı. Bu hata ekranın donmasına neden oluyor. Apple bu konuda bir rapor yayınladı.

Reddit forumunda bir kullanıcı şöyle bir paylaşımda bulundu: “Fotoğraf çekerken ekran pembeleşti. Ardından iPhone yeniden başladı. Apple desteği aradım. Teşhis koydular. Sorun olmadığını söylediler. Bir daha bu sorun olursa aramamı söylediler. Ben iPhone’u zaten yeni aldım. Bir daha bu sorunu yaşarsam iade edeceğim.”

Bu mesajdan sonra Reddit’de başkaları da bu sorunu paylaştı.

“Geçen gün ben de arabada navigasyonu kullanırken bu sorunla karşılaştım. Ekran pempeye döndü.”

Bir diğeri de şunu yazdı:

“iPhone 13 Pro da bu sorunla karşılaştım. Telefon donmaya başladı. Pembe ekran çıktı.”

iPhone 13 serisinde meydana gelen pembe ekran hataları daha çok Çin’de görünüyor. Bu yüzden Apple hafta sonu Çin’in sosyal medya sitesi Weibo’da bu konuda şunu paylaştı:

“Bu sorun sistem kilitlendiğinde ortaya çıktığından, donanımla ilgili bir sorun tespit edilememiştir. Kullanıcıların son güncellemeleri yapmaları tavsiye edilmektedir. ”

iPhone 13 pembe ekran sorunu aslında 3 aydır var. Bu süreçte Apple bir çok güncelleme yaptı. Ancak sorun halen devam ediyor. Üstelik iOS 15.3 RC sürümü yeni yayınlandı. Bu sürümün notlarında pembe ekran hatası ile ilgili bir düzeltmeden bahsedilmedi.

Şimdiye kadar iPhone 13 pembe ekran sorunun çözümü ile ilgili bir çözüm tespit edilemedi. Ancak yeni bir çözümle karşılaştığımızda bu yazıyı güncelleyeceğiz. Siz de bu sorunu yaşarsanız deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Önceki İçerikApple TV 4K nasıl ayarlanır?
Sonraki İçerikWord’e ve Pdf’ye elle imza nasıl eklenir?
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?