iPhone 13 Modelleri için RAM Kapasiteleri Ortaya Çıktı

0
324

Apple’ın yeni akıllı telefonlarının lansmanını gördük. Telefonların lansmanının hemen arkasından söz konusu modelleri için detaylı bilgileri de açıklamıştık. Nasıl telefonlarla karşılaştık artık biliyoruz. Özellikle Pro modelleri için beklenen özellikler karşılandı desek yeridir. Ama her zaman olduğu gibi tanıtımda sır olarak kalan kısımlar da oldu. Bu kısımlardan başta RAM kapasiteleri karşımıza çıkmıştı. Her zaman olduğu gibi RAM kapasiteleri açıklanmadı ve iPhone 13 RAM miktarlarını öğrenemedik.

Apple’ın stratejisi tam olarak bu. RAM kapasiteleri için ve pil kapasiteleri için resmi açıklamalar yapılmıyor. Ama Macrumors Xcode üzerinde yaptığı inceleme sonrasında telefonların RAM kapasitesini ortaya çıkardı.

İlginizi Çekebilir: iOS 15 Ne Zaman Çıkış Yapacak?

iPhone 13 Serisinde RAM Miktarları Ne Kadar?

Geçen sene olduğu gibi yine Xcode üzerinden görüntülenen bilgilere göre söz konusu akıllı telefonların içerisinde temel modelde 4 GB RAM bulunuyor. Mini ve temel modelden söz ediyoruz.

Mini ve temel modelde yer alan 4 GB RAM kapasitesi Pro modellerinde ise tabii ki daha da artış gösteriyor. Pro modellerinde, Pro Max serisi de dahil olmak üzere kullanılan RAM’in 6 GB olduğu ortaya çıktı.

Bu değerleri üst üste koyduğumuz zaman görüyoruz ki iPhone 13 ve iPhone 13 Pro serisinde yer alan RAM miktarları değişmedi. Mini modelinde yer alan RAM miktarı da Pro Max modelinde yer alan RAM miktarı da iPhone 12 akıllı telefonlarıyla aynı gözüküyor.

iPhone 13 RAM

Ama burada performans farkı yaşanmayacak demek yanlış olur. Çünkü artık işlemci A15 Bionic serisi çok daha güçlü bir işlemci. Bu da demek oluyor ki telefon artık çok daha yetenekli olacak ve serinin performansı yine üst seviyede olacak.

Beklenen şu an akıllı telefon serisinin performans testi sonuçları. Henüz telefonların satışları için beklemedeyiz. Geliştiricilerin ellerine yeni modeller geçtiği zaman, performans konusunda nasıl farkların geleceğini de görmüş olacağız.

RAM miktarı her zaman olduğu gibi belli bir seviyede tutulmuş durumda ama performans artmış olacak orası kesin.

Önceki İçerikiOS 15 Ne Zaman Çıkış Yapacak?
Sonraki İçerikiPhone 12 kılıfları iPhone 13 için kullanılabilir mi?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?