iPhone 13 Mini Render Görüntüleri Yayınlandı  

0

Çok büyük bir ihtimalle mini serisinin son üyesi olacak olan iPhone 13 Mini akıllı telefonları için bazı bilgiler gelmeye başladı. Telefonların mevcut mini modellerine göre nasıl farkları olacağını zaten paylaşacağız ama şimdi yeni gelen render görsellerinden söz etmek istiyorum.

Paylaşılan yeni render görselleri, söz konusu akıllı telefonların adı gibi mini farklar getireceğini gösteriyor. Geçen hafta sızdırılan taslak çizimlerine göre hazırlanan render görsellerinde yer alan detaylara geçelim.

İlginizi Çekebilir: Oppo Watch iOS için Desteğe Kavuştu

iPhone 13 Mini Nasıl Bir Tasarım Yapısına Sahip Olacak?

Görüntülerde kırmızı bir iPhone akıllı telefonunun geleceği vurgulanmış. Kırmızı rengin vurgulanması güzel çünkü bu beklendiği gibi telefonun yine zengin renk seçenekleri ile gelmesi demek. Sadece kırmızı renk seçeneğine dikkat çekmeyeceğiz.

Ek olarak kamera alanı da direkt olarak dikkat çekiyor. Bir kere bu modelde lenslerin biraz daha büyük olacağı vurgulanmış. Net olarak kamera alanında lenslerin daha büyük gözükeceğini anlıyoruz.

iPhone 13 Mini

İkinci kısımda ise bir şekil değişikliğinden söz etmek gerekiyor. iPhone 12 Mini modeli ile iPhone 12 modeli arasında bir tasarım değişikliği olmaması, Apple’ın satışlarını etkilemişti. Mini yerine kullanıcıların temel modeli tercih etmesine neden olan bir durum geçerli oldu.

İşte iPhone 13 Mini modelinde bu göz önüne alınacak ve telefonlarda bazı farklar sunulacak. En azından beklentilerin bu yönde şekillendiğini görüyoruz.

iPhone 13 Mini

Render görsellerine göre lensleri daha büyük olan kameralar üst üste değil de çapraz bir şekilde konumlandırılacak. Bu da akıllı telefonların temel modelden biraz daha ayrılması anlamına geliyor. Temel modele göre tasarımsal bir fark oluşması demek oluyor.

Çapraz kamera kullanımının nasıl karşılanacağını zamanla göreceğiz. Söz konusu akıllı telefonların çentik alanında ise bir değişiklik yok gibi gözükmekte.

iPhone 13 Mini

Çentik alanında yine iPhone 13 modelinde olduğu gibi daha kısa bir çentik kullanılacağı bilgisi var. Derseniz ki şimdiki mini modeline göre bir değişiklik var mı evet var derim. Biraz daha kısa bir çentik ve biraz daha ince bir çentik.

Bunlar dışında benim gördüğüm bir değişiklik yok. Sizin gördüğünüz bir değişiklik olursa yorumlarınızı bekleriz.

Önceki İçerikOppo Watch iOS için Desteğe Kavuştu
Sonraki İçerikiPhone 13 Çentiği Tam Böyle Gözükecek
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?