iPhone 13 Mini DxOMark Kamera Puanı Ortaya Çıktı

0
113

iPhone 13 Pro serisi akıllı telefonlar için çok yakın bir zamanda kamera puanlarını paylaştık. DxOMark değerlendirmesi kapsamında kamera puanları için hem detaylar hem de akıllı telefonun sıralaması belli olmuştu. Kamera puanlarını sadece Pro modelleri ile sınırlamayalım dedik ve iPhone 13 Mini DxOMark puanlarını da sizlerle paylaşmaya karar verdik.

Mini için yapılacak olan değerlendirme, oldukça önemli. Tabii ki bir Pro performansı beklenmiyor ama Apple bu seride şimdiye kadar kullandığı en iyi çift kamera sistemine yer verdiğini söylemişti. Haliyle mini modeli daha da önemli bir hal aldı.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Pro Max Ekran Puanıyla Şaşırttı

iPhone 13 Mini Kamera Puanları için Son Durum Ne?

Yeni akıllı telefon modeli için kamera puanlarına bakıldığı zaman, fotoğraf çekim kısmında alınan puanın 138 olduğunu görüyoruz. Bu puan video kısmında ise 117 puan olarak karşımıza çıkıyor. Her zaman olduğu gibi video puanları, fotoğraf çekim puanlarına göre bir tık daha aşağıda kalmış durumda.

Video puanları Pro modelinde de yine aynı şekilde biraz daha düşük çıkmıştı. Bunun yanında en kötü kısım ise zoom kısmı. Telefonun kamerasının zoom performansı, diğer tüm iPhone modellerinde olduğu gibi oldukça düşük.

Zoom konusunda seri sadece 55 puan almış durumda. Pro modellerinde de alınan zoom puanı 76 olarak açıklanmıştı ve yine bir hayli düşük bulduğumuz bir puan olmuştu.

iPhone 13 Mini modeli için tüm bu değerlendirme sonrasında genel puan değerinin ise 130 olarak açıklandığını görüyoruz. Bu puan ile beraber genel sıralamada telefonun 11.sırada yer aldığını görüyoruz.

iPhone 13 Mini DxOMark

Açıkçası iPhone modellerini artık ilk 2 ya da 3 içerisinde görmek istiyoruz. Bu nedenle her ne kadar genel olarak iyi bulunsa da kamera puanlarının daha da yükselmesi gerektiğini düşünüyorum. Artık iPhone 13 serisi için biraz geç kalınmış oldu ama iPhone 14 akıllı telefonlarında lens olarak daha da güçlü donanımlar görmek isteriz.

Tabii ki rakiplerin de çok güçlü olduğunu hatırlatmamız gerekiyor. Birinci sırada yer alan Huawei P50 Pro modeli 144 puan almış durumda. Buna göre hesap edin.

Önceki İçerikiPhone 13 Pro Max Ekran Puanıyla Şaşırttı
Sonraki İçerikiOS 15.0.1 Güncellemesi Yayınlandı!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?