iPhone 13 Mini Canlı Görselleri Sızdı! Tasarım Detayları

4
625

Biz Apple’ın tanıtımına odaklanmışken markanın yeni akıllı telefon serisi iPhone 13 için de bilgiler gelmeye başladı. Yeni akıllı telefon serisi içerisinde en fazl bilginin geldiği model ise iPhone 13 mini akıllı telefonu.

Daha önce birkaç kez taslak görsellerinin paylaşıldığını gördüğümüz akıllı telefon, bu kez canlı görselleriyle karşımıza çıktı. Telefonun canlı görselleri tasarımı konusunda da çok önemli bilgiler verdi.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.6 Beta Yayınlandı! Yeni Sürüme Doğru

iPhone 13 mini Tasarımı Nasıl Olacak?

Telefonun tasarımı konusunda sızan görsel çok önemli bilgiler veriyor. Ekran tasarımı gözükmüyor ama zaten ekran tasarımını görmeye bile gerek yok. Nasıl bir ekran tasarımının kullanılacağını çok iyi biliyoruz. Ekranda kısa çentik olacak ama olacak.

Arka kısımda ise bir renklendirme çalışması olacak. Şöyle ki telefonun her zaman alıştığımız sıralı kamerası yerine bu kez çapraz bir kamera kullanılacak.

Biraz daha dikkat çekici bir tasarım oluşturmak ve mevcut modellerle arada fark açmak için hazırlanan çapraz tasarımda, özenli tam simetrik bir yerleşim olduğunu göreceğiz.

Arka kısımda kamera alanında ek bir flaş ışığı kullanıldığı da net olarak anlaşılıyor. Hatta flaş biraz daha geniş gibi durmakta. Logo yerleşiminde herhangi bir değişik yok tabii ki.

iPhone 13 mini

Sadece dikkat çeken kısım şurası ki bu model biraz daha kalın gözüküyor. Daha kalın bir kasa kullanılmasının birçok nedeni olabilir. Ama bana göre kasanın bir tık daha geniş tutulmasının nedeni kameraların değişecek olması. Lensler daha fazla alan istiyor olabilir.

Bunun dışında aklıma bir ihtimal gelmiyor. Yine düz kasa yapısının kullanılacağı iPhone 13 mini akıllı telefon modeli hakkında bu kadar fazla bilgi sızmasının akıllarda ek soru işaretleri oluşturduğu da bir gerçek. Mini modelin daha erken gelebileceğini iddia eden kullanıcılar bile var.

Tüm seri içerisinde bu modelin biraz daha erken tanıtılması, bir satış stratejisi olarak da görülebilir. Tabii ki kesin bir bilginin olmaması, Apple’ın açıklamalarını beklememiz gerektiğini gösteriyor.

4 YORUMLAR

  1. Arkadaşlar iphone 13 ü ben önceden satın aldım. Çok güzeldi ama sadece kamerasında değiştirme var.bu da kötü olmuş ama ipne 12 mini ile aynı şekilde büyüklükte yani değişen birşey yok. Almanızı tavsiye atmem.çünkü aynı şeye daha çok para vermenize gerek yok #enesbatur

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?