iPhone 13 Maketi Sızdı! İşte Tasarım

0
2758

iPhone 12 için az süre kaldı. Bunu içtenlikle söylüyorum. Telefonun gecikmesi, tanıtımın ertelenmesi gibi ihtimaller var ama ne olursa olsun, sonbahar aylarında yeni seri gelecek. iPhone 12 hakkında çok fazla şey biliyoruz. Sızıntılar bize telefon hakkında bilgi vermeye de devam edecek. Bugün ele alacağımız telefon ise daha sürpriz bir model. iPhone 13 akıllı telefonunu ele alacağız. Sürpriz bir model çünkü daha iPhone 12 çıkmadı.

Apple kaynaklarına göre bu telefon için de hazırlıklar var ve telefon için oluşturulmuş bir taslak tasarım bulunuyor. Alibaba üzerinden alınan bilgiler sadece lafla sınırlı kalmamış bilgiler. Bu bilgiler üzerine hazırlanmış olan iPhone 13 maketlerinin videosu da sızdırıldı.

Bakın: Apple Powerbeats Pro Yeni Renkleri ve Fiyatı

iPhone 13 ile Kamera Düzeni Baştan Aşağı Değişiyor

iPhone 13Sızdırılan videoda iPhone 13 akıllı telefonunun tasarımının nasıl olacağı konusunda ipuçları veriliyor. Videoyu paylaşacağım ve siz de göreceksiniz. Ekranda bir çentik kullanılmayacağı iPhone 12 ile çentik kullanımının son bulacağı bilgisi var. Çentik alanının kaldırılması Face ID sisteminin son bulacağı anlamına gelmiyor.

Makette telefonun çentik alanının bulunduğu konumda, bir kamera olduğu görülmekte. Ekrana gömülü bu kamera Face ID için yeterli olacak. Birçok Android telefon ekrana gömülü kameraya geçti. iPhone’un değişime ayak uydurması sürpriz olmaz.

Maket arka kameranın değişeceğini de özet geçiyor. Kara kamera bölümü içerisinde bu kez 5 sensör olacak. Birkaç kez yeni kameralar için bilgi sızdı. Arkada en az 4 kamera olacağı da bu bilgiler arasındaydı. Şimdi de 4 arka kamera ve 1 LIDAR tarayıcı olacağı ve toplamda 5 sensör kullanılacağı bilgisi var.

iPhone 13 maket görsellerinin bizi aydınlattığı son konu, bağlantı desteği. iPhone 12 ile Lightning girişinin devam edeceğiniz söylemiştik. Yeni modelde bu giriş değişecek. USB Type C kullanılacak. Yıllar yıllar sonra USB Type C görmüş olacağız.

Şarj nasıl değişecek ya da kulaklıklar için de bu bağlantı mı kullanılacak kesin değil. Belki kulaklık girişi için de iPhone modellerinde olmayacak bir yapıya geçiş yapılabilir.

Önceki İçerikiPadOS 13.5.5 ile Gelecek Sürpriz Özellik
Sonraki İçerikTürkiye’deki Apple Store Mağazaları Açılıyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?