iPhone 13 MagSafe Kılıflarında Sorun Yaşıyor İddiası

0
176

iPhone 13 modelleri satışa çıktı. Yeni akıllı telefonların satışa sunulması bir tarafa, kullanıcılar yavaş yavaş telefonlarda yaşadıkları sorunları da paylaşmaya başladı. iPhone 13 serisinde yaşandığı iddia edilen son sorun ise MagSafe kılıflarla alakalı.

Kontrol ettiğimiz zaman, MagSafe kılıflarda yaşandığı iddia edilen sorunlar için bir Reddit sayfasının açıldığını bile görüyoruz. Kullanıcılar açtıkları konularda özellikle deri cüzdan şeklinde kılıfla alakalı bir sorun yaşadıklarını belirtmiş durumda. Peki nasıl bir sorundan söz edilmekte?

İlginizi Çekebilir: iOS 15.0.1 Güncellemesi Yayınlandı!

iPhone 13 MagSafe Kılıf Sorunu için İddialar Neler?

Yeni akıllı telefonlarda yaşandığı iddia edilen sorunda, deri cüzdan Magsafe kılıf modelinin telefona takılması sonrasında telefonla eşleşmediği ya da eşleşme bildirimi gelmediği söylenmiş. Kılıfın eşleşme bildirimi neden önemli diye düşünebilirsiniz.

Çünkü seri Bul uygulaması için de destek sunuyor. Burada yaşanacak bir sorun, Bul uygulamasında doğru bir şekilde çalışma yapılmaması demek oluyor. Henüz Apple bu konuda bir açıklama yapmadı.

iPhone 13 serisi akıllı telefonlarda da yaşandığı iddia edilen ufak tefek sorunlar var. MagSafe kılıf için yaşandığı söylenen sorun bunlardan sadece birisi gibi duruyor. Apple’ın tek tek açıklama yapmak yerine güncellemeleri sunarak, hataları düzelttiğini açıkladığını da görebiliriz.

iPhone 13

Yakın zamanda bunun için bir örnek geldi. Apple iOS 15.0.1 güncellemesini yayınladığını açıkladı. Yeni güncelleme ile beraber iPhone 13 serisinde yaşanan Apple Watch ile kilit açma sorunu ortadan kaldırıldı.

Şimdi konumuza dönecek olursak, MagSafe kılıflarında da böyle bir sorun yaşanıyorsa, Apple’ın bunu güncelleme ile beraber çözmesi durumu söz konusu olacaktır. Bir süre gelen güncellemeleri takip edelim. Sürüm notlarında konuya ilişkin bir düzeltme eki görecek olursak, bu haberimiz için de bir güncelleme veririz.

Sorunun tespit edildiğini ve çözüldüğünü söyleyebiliriz. Şu an için resmi açıklama olmadığı ve sorun için bir güncelleme gelmediğinden dolayı, iPhone 13 MagSafe kılıf sorunu iddialardan öteye geçemiyor. İddialar ne kadar gerçek dediğimiz gibi tartışılır.

Önceki İçerikiOS 15.0.1 Güncellemesi Yayınlandı!
Sonraki İçerikYeni iPad Mini Ekranında Sorun Var mı Yok mu?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?