iPhone 13 Kılıfları Gözüktü ve Çentik Ortaya Çıktı

0
427

iPhone 13 akıllı telefon modellerinde düşünülen tasarım değişiklikleri konusunda bilgiler gelmeye devam ediyor. En son svetapple ismi verilen bir sitenin yeni akıllı telefonlar için kılıf görsellerine ulaştığı konusunda iddialar ortaya atıldı.

Bu iddialar önemli çünkü bu iddiaları değerlendirecek olursak telefonlarda nasıl bir değişim olacağını da anlamış oluyoruz. Çentik kısmında ve kamera modül kısmında boyut konusunda nasıl değişikliklerin olabileceği gözüküyor. Tabii ki söz konusu görseller sızıntı olduğu için kesinliği yok ama yine de telefonların yapısını göstermesi noktasında önemli.

İlginizi Çekebilir: iPad mini 6 Tasarımını Gösteren Kalıplar Ortaya Çıktı

iPhone 13 ile Çentikler Küçülüyor mu?

Görsellere baktığımız zaman bizim dikkatimizi ilk toplayan kısım telefonların çentik alanında %25’lik bir küçülme olduğu. iPhone 12 modelleri ile kıyasladığınız zaman %25 oranında küçülme olması, ekran kullanım alanının da artması anlamına geliyor.

Tabii ki çentik alanının daha küçük olması, Face ID gibi teknolojilerin bırakılacağı anlamına gelmiyor. Bu kısımda yapılan değişiklik sensörlerin biraz daha yan yana geleceğini gösteriyor ki bu da yavaş yavaş çentik teknolojisinin unutulması demek.

Muhtemelen bir sonraki iPhone modellerinde çentik alanı için daha radikal kararlar verilebilir. Sadece bu alanın küçülmesi değil de tamamen kaldırılması durumu söz konusu olabilir. Zaten aslında beklenen çentik alanının tamamen kaldırılması.

iPhone 13

Telefonlar için beklenen diğer bir değişiklik ise iPhone 13 modelinin kamera alanının büyümesi. Bu alan için de kılıf görsellerinden yararlanılmış. iPhone 12 akıllı telefon serisi ile iPhone 13 akıllı telefon serisi yan yana getirilmiş.

İki akıllı telefon serisi arasında kamera modüllerinin ne kadar farklı olduğu üzerinde durulmuş. iPhone 12 ile karşılaştırıldığı zaman kesinlikle kamera alanı konusunda da iPhone 13 modelleri çok daha farklı olacak. Kameralar çok daha büyük gelecek. Sadece pro modellerinde değil, tüm seride kamera alanlarının daha büyük olacağı vurgulanmış durumda.

iPhone 13

Burada Apple’ın önemli adımlar attığı kesin. Kameraların boyutunun değişmesi, yetenek konusunda da değişiklikleri beraberinde getirmesi anlamına gelebilir. Bakalım bunlar ve daha fazlasını Eylül ayında öğrenmiş olacağız.

Önceki İçerikOnyx Boox Nova 3 e kitap okuyucu incelemesi
Sonraki İçerikNetflix Uzamsal Ses Desteği için Neler Gerekli?  
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?