iPhone 13 Kamerada iPhone 12 Pro Max Modelini Geçti

0
150

iPhone 13 serisinin tüm modellerinde kamera konusunda daha iyi telefonlar geldiğini baştan beri söylüyoruz. Tanıtımda bunun üzerinde çok durulmadı ama temel modelde kullanılan kameralar da eski seriye göre daha iyi. Şu ifadeyi hatırlıyorum ki bu zamana kadar kullandığımız en iyi çift kamera sistemi denilmişti.

Şimdi temel model için de bu söylendikten sonra gözümüzü kamera puanlarına çevirdik. DxOMark akıllı telefonun kameralarını incelemeye başlamıştı. Önce Pro model için bir değerlendirme gelmişti. Pro model için gelen değerlendirme sonrasında Mini ve Pro Max modellerinin de değerlendirildiğini gördük. Şimdi ise temel model değerlendirilmeye alındı.

İşin ilginç yanı şu ki genel değerlendirmede aynı puanı almış olsa da iPhone 13 temel modeli, iPhone 12 Pro Max akıllı telefonlarından daha iyi bir kameraya sahip olarak nitelendirildi.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 7 Tüm Renkler, Fiyatlar ve Teslimat Süreleri

iPhone 13 Kamera Puanları Nasıl?

Baktığımızda yine telefonun birkaç farklı değerlendirme ile sıralandığını görüyoruz. Birincisi fotoğraf puanı dikkat çekmekte. Yeni telefon burada gerçekten iyi bir puan alıyor. Temel model olmasına karşın iPhone 13, 138 puan almayı başarmış durumda.

İkinci olarak ise video kısmında puanları görüyoruz ve video kısmında da 117 puan alan akıllı telefon, iPhone 12 Pro Max modelini geride bırakıyor.  iPhone 12 Pro Max burada 113 puan almayı başarmıştı.

iPhone 13 iPhone 13

Zoom kısmında ise iPhone 13 akıllı telefonunun 55 puan aldığını ve genel ortalamada 130 puanla sıralamaya girdiğini görüyoruz. iPhone 12 Pro Max 3 kameralı olduğundan, sadece zoom kısmında daha iyi bir sonuç elde etmişti. Zoom kısmında bu model 68 puan almıştı. Ama genel sıralamada yine 12 Pro Max akıllı telefonu da 130 puan aldı.

Puanlar eşit olsa da DxOMark listesine göre iPhone 13 akıllı telefon modeli üst sırada yer alıyor. Daha iyi ışık alması gibi artılarla beraber öne geçen temel model, büyük oranda başarı elde etti diyebiliriz. Apple’ın kamera kısmında yaptığı değişiklikler artık istenen seviyeye geliyor gibi gözüküyor.

Önceki İçerikiOS 15: Telefon uygulaması çalışmıyor sorunu nasıl çözülür?
Sonraki İçerikiOS 15.0.1 Batarya Testi – Pil Süreleri Değişti mi?  (iOS 14.4 Karşılaştırması)
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?