iPhone 13 Kamera Karşılaştırması Yayınlandı

0
183

iPhone 13 testlerinin başladığını her seferinde hatırlatıyoruz. Hem ülkemizde hem de yurt dışında yeni akıllı telefonlar için birçok test yapılıyor. İşte bu testlere son olarak kamera değerlendirmeleri de eklendi.

Macrumors tarafından yapılan karşılaştırma ile beraber yeni akıllı telefonların eski iPhone modellerine göre kamerasının ne kadar iyi olduğu gözüküyor.

Teste baktığımız zaman eski modellerin, bir hayli geride kaldığını net olarak anlıyorsunuz. Özellikle konu düşük ışık performansı olduğu zaman, işte o durumda yeni iPhone akıllı telefonları çok daha önde gibi duruyor. Zaten olması gereken de tam olarak bu.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 7 Kullanılırken Görüntülendi 

iPhone 13 Kamera Konusunda Ne Kadar Daha İyi?

Macrumors karşılaştırmayı 4 farklı model ile beraber yapmış durumda. Birinci model iPhone 6 akıllı telefonları. En eski model bu olarak alınmış. Bir sonrasında ise iPhone 8 akıllı telefon modeli ele alınmış. Yine eski tasarım ve eski yapıyla gelen bir akıllı telefon modeli daha.

Bir sonraki model ise en popüler serilerden biri olan iPhone 11 akıllı telefonları. Zaten 13 serisine de en yakın performansı gösteren akıllı telefon iPhone 11 akıllı telefonu gibi duruyor. Bir sonraki model ise tabii ki iPhone 13 akıllı telefon modeli.

Karşılaştırmaya baktığımız zaman dediğimiz gibi kesinlikle 13 serisi çok daha önde. Birincisi düşük ışık performansında açık ara fark yaratıyor. 6 ile 13 arasında adeta uçurum var. Diğer telefonlarda da fark çok net bir şekilde anlaşılıyor. Kesinlikle bu konuda yeni akıllı telefon liderliği ele almış durumda.

Diğer taraftan 11 serisinde ise bazı durumlarda puslu görüntü sorunları olduğunu anlıyoruz. Zaten 13 kalitesini yakalaması kolay değil ama bazı durumlarda da net olarak pus sorunu var gibi duruyor.

Karşılaştırmayı sadece yazı ile anlatmak pek mümkün olmayacak. Bu nedenle karşılaştırma için hazırlanan videoyu da habere ekliyor olacağım. Görselleri ve video içerisindeki görüntülere bakarak, kameralar arasında nasıl bir görüntü kalitesi farkı olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Önceki İçerikiPhone 13 Pro Maliyeti Gözüktü!
Sonraki İçerikApple Watch 7 Satış Tarihleri Açıklandı!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?