iPhone 13 için Taslak Kasa Görselleri Gözüktü

0
317

iPhone 13 akıllı telefon modelinde yer alacak tasarım artık sızdırıldı diyebiliriz. Tabii ki Apple tarafından doğrulanmadığı sürece hiçbir anlamı yok ama bu zamana kadar da gelen çok fazla bilgi var. Bu bilgiler bile telefon hakkında bir fikir sahibi olmamızı sağlamışken, şimdi de yeni akıllı telefonlar için bazı kalıp görseller ortaya çıktı.

Aslında bunların kalıp görseli değil de kasa görseli olduğunu söylesek daha doğru olacak gibi duruyor. Peki bu görseller bize nasıl bir tasarımı işaret ediyor?

İlginizi Çekebilir: iPhone 1 ile iPhone 12 Yarışta! İşte Performans Farkı

iPhone 13 Tasarımı Nasıl Gözükecek?

DuanRui isimli bir kullanıcının paylaştığı görsellerde telefonun bir temel modeli bir de Pro modeli için paylaşımlar yapılmış durumda. Temel modelde en çok dikkat çeken nokta, telefonun arkasında yer alan kameraların çapraz olarak yerleşmiş kameralar olması.

Biliyorsunuz bu zaman kadar gördüğümüz modellerde hep düz kamera kullanılmıştı. Ama artık çapraz kameralar kullanılacak ve bir tasarım oynaması yapılacak gibi duruyor.

Pro modelde ise kamera diziliminde herhangi bir değişiklik olmadığının işaretleri var. Pro modelde yine geniş kamera alanı ve 3 kamera kullanılacak gibi gösterilmiş. Tabii ki 3 kamera kullanıldığı için tasarım konusunda da bir değişiklik yapılmamış.

iPhone 13

İddialı akıllı telefonların kamerasının dışında yine LIDAR tarayıcılarının olacağını da bu kısımdan net olarak anlayabiliyoruz. Telefonlarda ön kısımda kullanılacak olan çentik alanı için de bilgiler var.

Çentik alanının diğer modellere göre daha küçük olacağı zaten söylenen detaylar arasında yer alıyordu. Bu son görseller de gösteriyor ki gerçekten çentik alanı da bir hayli küçük olacak. Ama sonuçta çentik alanı kullanılmaya devam edecek.

iPhone 13

Tüm bu değişikliklerin dışında telefonların düz kasa kullanacağını zaten söylememe bile gerek yok. Düz kasa kullanılması, iPhone 12 sonrasında gelenek gibi olacak gibi. Bakalım bundan sonraki dönemde Apple açıklamalarını beklemek lazım. Tekrar hatırlatalım ki bunlar resmi olan bilgiler değil. Çünkü Apple doğrulama yapmadı.

Önceki İçerikmacOS Monterey Sorunları ve Çözüm Yolları
Sonraki İçerikOLED Ekranlı iPad Serisi Çok Yakında Geliyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?