iPhone 13 için Render Çizimleri ve Karşılaştırmalı Görselleri Geldi

1
1219

İddialı bir akıllı telefon mu istiyorsunuz? O zaman iPhone 13 serisini mutlaka beklemelisiniz. Bunu neden söylüyorum çünkü gelen sızıntılar heyecanlandırmaya başladı.

Evet telefonlar hakkında çok fazla bilgi ortaya çıkar oldu ve bazı noktalarda güzel değişiklikler bekliyoruz. En son karşılaştırmalı render görüntüleri yayınlandı. Bu görüntüler bize iPhone 13 tasarımını gösteriyor. Gösterilen tasarım için detaya inmesek, iPhone 12 ile hemen hemen aynı tasarım diyebiliriz.

Fakat detaya indiğimiz zaman daha iyi noktalar görüyoruz. Son render görsellerinde de karşılaştırma yapılmış olması bu noktadan iyi.

İlginizi Çekebilir: 2021 MacBook Air Kaç Renkle Gelecek?  

iPhone 13 Tasarım Ayrıntıları Nasıl Olacak?

Telefonun tasarımı kısmında net olarak anladığımız şu ki bu modeller biraz daha kalın olacak. Özellikle Pro serisi biraz daha kalın bir gövdeyle beraber gelecek.

Bu kalın gövdenin bir nedeni var. Bence o neden kameralar. Telefonun kameralarının lensleri ciddi derecede büyük. Görünen o ki Apple kameralarda değişikliğe gidecek. Telefonun kamerası donanım açısından da daha iyi olacak.

iPhone 13

Temel modelde de çok önemli değişiklikler gözükmüyor olsa da aynı tasarım oynamaları orada da var gibi duruyor. Birkaç sızıntıdır bu tasarım üzerinde duruyoruz.

Daha önce gelen renderler, maket görselleri, taslak çizimleri genelde bu tasarım yapısı üzerinde durulmasını sağladı. Hatta biraz daha ileri gidelim. Telefonun seri üretime hazırlandığı söylendi ve kalıpları ortaya çıktı.

Burada da gördüğümüz tasarım yine şu an görsellerde gördüğümüz tasarımı işaret ediyordu.

iPhone 13

Belki değişiklik olursa mini modelinde bir değişim söz konusu olacak. Kamera çapraz konuma getirilecek. Bunu da Apple’ın yeni bir satış stratejisi olarak kullanacağını düşünüyorum.

Çapraz kameralı akıllı telefon, mevcut mini modeline göre daha fazla ilgi çekebilir. Zaten çapraz kameralı akıllı telefon gelecek olursa, eski mini modeli de satışlardan kalkacaktır. Bekleyelim ve görelim. Az bir süre kaldı.

Önceki İçerikMac’de aynı anda birden fazla dosya nasıl seçilir?
Sonraki İçerikÜniversite öğrencileri, çalışanlarının ücretsiz kullanabileceği servisler (50.000$+ kar yapabilirsiniz)
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?