iPhone 13 için Konsept Çalışması Yayınlandı

0
121

iPhone 12 akıllı telefonlarının çıkışı için daha uzun bir süre var. Yeni seri akıllı telefonların özelliklerinin neler olacağı bir yana, tasarım çizgileri için de önemli detaylar ortaya çıkmaya başladı. Merakla iPhone 12 akıllı telefonlarını beklerken bir yandan da iPhone 13 için bilgiler gelmeye başladı.

Yeni model hakkında bu kez Ben Geskin tarafından bir konsept çalışması yayınlandı. Ben Geskin tarafından yayınlanan konsept çalışması oldukça önemli. Çünkü Ben Geskin tarafından yapılan paylaşımlar genelde doğru çıkıyor. Bu yönde paylaşılan sızıntılar bir hayli ses getirmişti.

iPhone 13 Tasarımı Nasıl Olacak?

Yeni akıllı telefon modellerinde başta tasarım kısmında bir fark söz konusu olacak. Konsept çalışmasına göre iPhone 13 akıllı telefonlarında keskin kenarlara sahip olan bir tasarım kullanılacak. Ekran kısmında çerçevesiz bir yapı sunulduğunu görüyoruz.

Dikdörtgen bir tasarımın kullanıldığı iPhone 13 konsept tasarımında iPhone SE modelinde kullanılan kasa yapısının kullanılacağı görülmekte. Kasa tasarımında yine iPhone 5 modellerinde yer verilen bir yapı söz konusu.

Arka kısımda ise yine iPhone 11 akıllı telefonlarında yer alan kamera kurulumunun öne çıktığını göreceğiz. Bu kamera tasarımının iPhone 12 akıllı telefonlarında değişmesi söz konusu olacak. En azından beklentimiz bu yönde. Fakat Ben Geskin tarafından yapılan paylaşımda kamera tasarımının değiştirilmediği görülüyor.

iPhone 13

Ünlü isim ekran konusunda da bazı teknik bilgileri paylaştı. Tabii ki bu bilgiler sadece konsept çalışması olarak sunulan bilgiler. Bu bilgiler Apple tarafından doğrulanmış olan bilgiler değil. Bu bilgilere göre telefonda 6.7 inç ekran bulunacak. Ekranlarda Apple Watch modellerinde kullanılmasını beklediğimiz MicroLED ekranın kullanılacağı söyleniyor.

Ekran yenileme hızının ise 120 Hz olacağı ve ekran altından parmak izi sensörünün de kullanıma devam edeceği bilgisi var. Bu detayların ne kadarının doğru olacağı ise 2021 yılında belli olacak. Konsept tasarımını yansıtan bir akıllı telefon gelecek olursa, bu modelin çok satacağını düşünüyoruz.

Önceki İçerikiPhone için Yeni Güvenlik Özelliği Geliyor
Sonraki İçerikAirPods 2019 Satış Rakamları Açıklandı
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?