iPhone 13 için İddialı Açıklamalar Geldi

0

Apple, yeni iPhone akıllı telefonlarına eğildi ve hazırlıkları hızlandırdı. Yavaş yavaş analistler de yeni akıllı telefonları konuşmaya başladı. Daha birkaç saat önce telefonların depolama alanı için bilgilerin sızdığını paylaştık. Buna göre iPhone 13 akıllı telefonlarında 1 TB depolama alanı olacağı paylaşıldı.

Depolama alanı iddialarının paylaşılmasından sonra bir iddia daha geldi. Bu sefer de telefonların tasarımı için çok önemli bilgilere yer verildi.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 ile Depolama Alanı Değiştiriliyor

iPhone 13 Tasarımı için Bilinenler

Ming Chi Kuo yeni akıllı telefonlar için çok net konuştu ve hem tasarım hem de ekran konusunda detaylara son noktayı koydu. Kuo açıklamalarında yeni akıllı telefonların kaç farklı model olarak geleceğini söyleyerek başladı.

Ünlü isme göre ve çok önemli olduğu söylenen belgelere göre 4 model gelecek. iPhone Mini modeli en az 1 sene olmak üzere iPhone 13 akıllı telefonunda devam edecek.

iPhone 13

Bu telefonlar içerisinde Pro modelinin ekranının ise değişeceği söyleniyor. Pro modelinde 120 Hz LTPO ekran olacağı söylenmekte. LTPO ekranın güç tasarrufu odaklı bir ekran olacağı biliniyor ama 120 Hz yenileme hızının tercih edilecek olması ekstra bir bilgi oldu.

Ünlü ismin açıkladığı farklı detaylar da var. Hatta detaylar, bazı beklentilerin değişmesine neden olmuş durumda. Çünkü Ming Chi Kuo bilgilerine göre yeni telefonlarda kablosuz şarj standart olacak. Beklenti bu modellerde tamamen kablosuz şarj olacağı ve kablo girişinin kullanılmayacağı yönündeydi.

iPhone 13

Fakat öyle olmayacağı, kablolu şarjın da devam edeceği belirtildi ki bu değişiklik için iPhone 14 akıllı telefonlarını beklemek gerekiyor.

İkinci kısımda ise ekran altında parmak izi sensörü kullanılmayacağı ve şu anki sistemin devam edeceğiz söyleniyor. Bunun yerine daha minimal değişiklikler olacak. Özellikle tasarım kısmında minimal değişimler olacak.

Başta çentik kısmı değişecek. Kaldırılmayacak ama çok daha küçük bir çentik kullanılacak. Zaten mini çentik alanını yıllardır konuşuyoruz. Gerçekten bu şekilde bir çentik değişikliği bekleniyor.

iPhone 13

Ne zaman çentik alanı değişikliğinin tam olarak yapılacağını ise bilen yok. Belki de bu bölümün bir an önce kaldırılması gerekiyor.

iPhone 13 için son vereceğimiz bilgi de modemleri olsun. Ming Chi Kuo telefonda yer alacak modemlerin yine Qualcomm imzalı olacağını söyledi. Burada da telefonların Apple’ın kendi geliştirdiği modemleri kullanacağı iddia edilmişti. Fakat bu iddialar da yalanlanmış oldu. Seride Qualcomm X60 5G modemleri yer alacak.

Tüm bunlar nasıl bir akıllı telefonla karşılaşacağımızı gösterdi. Tabii ki hala netlik kazanan bir bilgi yok. Ming Chi Kuo önemli bir kaynak ama kesin olarak doğru bilgi verdi demek doğru olmaz.

Önceki İçerikiPhone 13 ile Depolama Alanı Değiştiriliyor
Sonraki İçerikiOS 14.5 Beta 3 Geldi Ama Neyi Değiştirdi?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?