iPhone 13 için Bir Özellik Tablosu Sızdı

0
2246

Tahminlere göre iPhone 12 akıllı telefonlarının tanıtımına 10 günden az bir süre kaldı. Yeni akıllı telefonların tanıtımının 13 Ekim’de olacağı söyleniyor. Merakla bu modelleri beklerken bir sonraki seri olan iPhone 13 hakkında da bilgileri görmeye başladık. Son olarak Ross Young tarafından bir tablo sızdırılmış ve bu tabloda da yeni akıllı telefonların ekranları gözükmüştü.

Aynı tablo diğer birçok analist tarafından da doğrulandı ve iPhone 13 akıllı telefonlarının ekranları için ilk detaylar ortaya çıkmış oldu. Görünen o ki iPhone 12 yapısı 13 serisinde de korunacak.

iPhone 13 Hakkında İlk Bilinen Özellikler

Tabloya baktığımız zaman önümüzdeki sene gelecek olan akıllı telefonların ekran boyutlarını görüyoruz. Ekran boyutu kısmında iPhone 13 akıllı telefonlarının 5.4 inç ekranla geleceği anlaşılıyor. iPhone 12 modeli için de beklenen ekran boyutu zaten 5.4 inç olarak söylenmişti. Yani bir değişiklik olmadığını görüyoruz.

İkinci olarak bir başka iPhone 13 akıllı telefonunun gözüktüğü listede bu modelin ekran boyutu ise biraz daha yüksek olarak gözüküyor. Bu modelde 6.1 inç ekran kullanıldığını anlıyoruz ki 6.1 inç ekranın yine iPhone 12 serisi ile örtüştüğünü de söylemek lazım.

Üçüncü olarak ise iPhone 13 Pro akıllı telefonlarının listede yer aldığını görüyoruz. Bu model ise 6.1 inç ekran kullanıyor olacak ama bu kez 2 değil 3 arka kameranın kullanılması söz konusu olacak. Yani kamera sayısında bir değişikliğe gidilecek.

iPhone 13 Pro Max ise yine 12 serisinde olduğu gibi serinin son modeli olacak. Bu modelde ekran boyutu kısmında 6.7 inç ekran kullanılacak. Yine OLED ekranın olacağı akıllı telefonda kamera sayısı ise yine artacak. Bu kez kamera sayısı açısından telefonun 3 arka kamera kullanacağı ve ek olarak da diğer Pro modelinde olduğu gibi ToF sensörünü bulunduracağı görülüyor.

Tabloyu okuduğumuz zaman yeni akıllı telefonların ekran özelliklerinde çok bir fark olmayacağını anlıyoruz. iPhone 12 akıllı telefonlarında bizim de beklediğimiz aynı ekran boyutları ve OLED panellerin olması.

Sadece yeni serilerin kamera teknolojisinin daha başarılı olacağı ve sensörlerde değişikliğe gidileceği düşüncesi var. Tanıtım tabii ki önümüzdeki sene. Haliyle sızıntıların sayısı zamanla çok daha fazla artacaktır. Önce iPhone 12 modellerini bir görelim, sonra iPhone 13 hakkında da daha fazla yorum yapabileceğiz.

Önceki İçerikwatchOS 7.1 Public Beta 2 Beklenen Değişiklikleri Ortaya Çıkardı
Sonraki İçerikiPhone SE 3 Çıkış Tarihi ve Ekran Boyutu Ortaya Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?