iPhone 13 için Bir Güzel Haber Daha Ortaya Çıktı

0
342

iPhone 13 için dün, Wi-Fi 6E özelliği konusunda bazı bilgilerin çıktığını paylaşmıştık. Telefon tüm seride Wi-Fi 6E teknolojisiyle gelebilir. Bunun sonrasında ise iPhone 13 için beklenen bir özellik daha ortaya çıktı. Beklenen bu diğer özellik, Android kullanıcılarını biraz tebessüm ettirecek olan bir özellik. İddialara göre telefonlarda Always on Display özelliği olacak.

Zaten LED panellere geçmiş olan iPhone akıllı telefonlarında bir de Always on Display ekran özelliğinin olması beklenen bir durum. Yani çok sürpriz olan bir özellik değil. Peki telefonlar böyle gelecek olursa bize ne gibi farklar sunmuş olur? Bilmeyenler için bu özellik tam olarak ne sunuyor?

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Bağlantı Hızları Konusunda Fark Yaratabilir

Always on Display ile iPhone 13 Zenginleşir mi?

Aslında özellik çok eski bir özellik. Samsung modellerinde görmeye başladığımız, daha doğrusu Samsung ile yaygınlaşan özellik, ekranların uyandırmaya gerek olmadan yani kilit açmadan bazı bilgileri göstermesini sağlıyor.

Kilit açmaya gerek olmadan pil durumu, saat, takvim ya da bildirimleri görme gibi fırsatlarınız olabiliyor. Samsung dedik ama sonrasında birçok Android akıllı telefonlarına eklenen özellik, Apple’ın akıllı telefonlarında bulunmuyor. İşte söylenen söz konusu özelliğin Apple’ın cihazlarına da ekleneceği.

iPhone 13 serisinin tüm modellerinde söz konusu özelliğin bulunacağı ve sürekli açık ekran olarak bilinen ekran özelliğinin kullanılacağı söyleniyor. Bu özelliğin iPhone serisine gelmesi belki kullanıcıları çok fazla heyecanlandırmayabilir.

iPhone 13 Always on Display

Ama şöyle düşünmek gerekiyor ki söz konusu özellik, Apple için geriden gelen olması gereken bir özellik. Sadece böyle bile baktığımızda, yeni telefonlarda Always on Display görmemiz güzel olabilir.

İkinci taraftan şöyle bir şey de var ki iPhone akıllı telefonlarında kullanılan teknolojiler, Apple’ın kendi yorumlamasıyla sunuluyor. Yani Apple bazı şeyleri piyasaya göre çok daha farklı kullanıyor ve çok daha zengin örnekler sunuyor. Örnek isterseniz Face ID.

Yüz tanıması artık birçok cihazda var ama Apple’ın sunmuş olduğu yüz tanıma sistemi, Android telefonlarda yer alan standart kameralı teknolojilere göre çok daha farklı. Yani Always on Display teknolojisi de iPhone 13 serisinde çok daha farklı bir biçimde kullanılabilir. Yetenekleri çok daha dikkat çekici olabilir.

Önceki İçerikiPhone 13 Bağlantı Hızları Konusunda Fark Yaratabilir
Sonraki İçerikiOS 14.7 Yeniliklerini Tek Başlıkta Topluyoruz
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?