iPhone 13 Hızlı Şarj Beklentisi Ortaya Çıktı

0
164

iPhone serisi hızlı şarj desteği alalı uzun bir zaman oldu. Hızlı şarj desteği geldi gelmesine ama rakiplere göre firmanın bu konuda bir tık kadar geride kaldığını gördük. En son iPhone 12 akıllı telefonlarında hızlı şarj konusunda bir adım atılmış ve 22W desteğinde hızlı şarj görmüştük.

Şarj konusunda bu değer bile yeterli. Neden yeterli çünkü iPhone serisinde kullanılan bataryanın kapasitesi belli. Haliyle 22W değerinde hızlı şarj çok büyük bir sorunmuş ya da marka çok geride kalmış gibi gözükmüyor. iPhone 13 serisi için de beklenen hızlı şarjın bu seviyelerde olduğu ortaya çıkmış durumda.

İlginizi Çekebilir: Mac için Face ID Yolda Olabilir

iPhone 13 Hızlı Şarj Konusunda Nasıl Olacak?

MacRumors’un paylaştığı bilgilere göre iPhone 13 serisinde de hızlı şarj konusunda 22W değil de 25W desteğinin sunulması söz konusu olacak. Arada uçurum yok çok büyük bir fark yok. Net olmamakla beraber buradan bir çıkarım yapabiliriz.

Zaten beklenti Apple’ın batarya kapasitelerini çok arttırmaması yönünde. iPhone 12 serisine göre bir artış bekleniyor ama çok yüksek bir artış ya da dikkat çekici bir batarya değişimi beklenmiyor. Zaten telefonun boyutlarında da önemli bir değişim beklentisi yok.

Yine aynı seviyelerde boyutları olan ve yine aynı seviyelerde batarya kapasitesi sunan bir seri beklentimiz var. Dediğimiz gibi bu küçük artışa karşın, hızlı şarj desteğinin de bir tık kadar artıyor olması yeterli olacaktır. Yani şu an kullandığımız modellerde 22W yeterli oluyor.

iPhone 13

Birazcık artan kapasiteye karşın 25W hızlı şarj desteği de yeterli olacaktır. Tabii ki altınız çizmek istediğimiz bir nokta da var. Apple söz konusu akıllı telefon modelleri için resmi açıklamayı son ana kadar yapmayacak.

Yani tanıtım yapılmadığı sürece telefonlarda ki bu hızlı şarj desteği gerçek mi değil mi göremeyeceğiz. Mantık çerçevesinde bilgiler doğru gibi geliyor ama tanıtımdan önce böyle olacak, kesin demek yanlış bilgi vermek olur.

Tabii ki burada dikkat edeceğimiz başka noktalar da olacak. Mesela kutulardan adaptör ve şarj kablosu çıkmıyor. iPhone 13 serisinde de bu yapının devam etmesi bekleniyor. Hızlı şarj konusunda değişikliklere gidilmesi kutu kararını etkilemez ama yeni bataryalar ve belki kablolar gelebilir. Tabii ki yine bunları harici olarak satın almamız gerekecek.

Önceki İçerikiPhone 13 Temel Modeli Güzel Bir Avantajla Gelecek
Sonraki İçerikApple, Benzersiz Bir Ekran Teknolojisinin Peşinde
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?