iPhone 13 Çentik Alanı Bileşenleri Gözüktü

0
1867

iPhone 13 akıllı telefonlarında kullanılacak olan çentik alanına ilişkin ilk paylaşım geçtiğimiz günlerde geldi.

Telefonun ekran koruma panelleri olarak söylenen paneller sızdırıldı ve bu panellerle beraber söz konusu akıllı telefonların çentik alanlarını gördük. Çentik alanında en büyük değişiklik ise boyut kısmında karşımıza geldi.

Tüm bu görsellerde gözüken çentik alanının her model için çok daha küçük olacağı yönündeydi. Fakat çentik alanının kaldırılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını da anlamış olduk. Bugün ise söz konusu çentik alanı içerisinde yer alacak olan bileşenler ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir: Yeni HomePod Geliyor! Bu Kez Ekranı Olacak

iPhone 13 Aynı Yapıyı Koruyacak

Sızdırılan taslakta çentik alanının içerisinde Face ID bileşenlerinin yerini koruyacağı anlaşılıyor. Face ID bileşenleri yerini koruyacak ama iPhone 11 ya da iPhone 12 modellerinde olduğu gibi bir yerleşim olmayacak.

Sensörler arasındaki boşlukların çok daha azaltılmış olduğu anlaşılıyor. Apple’ın bu şekilde daha küçük bir çentik alanı sunması sağlanacak ama sadece o da değil.

Üst kısımdaki hoparlör için de mini bir tasarıma geçiş yapılacağı anlaşılıyor. Tasarım biraz daha küçültülmüş olacak. iPhone 13 akıllı telefonlarında yer alacak olan çentik yapısı ise son. Çentik bir nevi dönüşümlü terk edilmiş olacak.

iPhone 13

Bunun ilk adımı iPhone 13 serisinde kullanılan küçük çentik. İkincisinin ise iPhone 14 ile atılacak olan adım olduğu söyleniyor. Bir nesil sonrasında gelecek olan akıllı telefonda çentik alanı yerini gömülü kamera sistemine bırakacak.

Bu durumda Face ID bileşenleri de ekran altına taşınmış olacak. Kuo tarafından verilen bilgilerde tıpkı Samsung akıllı telefonlarında olduğu gibi ekranda çok küçük bir kamera bölümünün sunulacağı söyleniyor. Bu kamera bölümünün konumu konusunda ise bilgi verilmemiş.

Kamera köşelere mi taşınacak yoksa tam olarak orta kısma mı yerleştirilecek bilemiyoruz. Biz de sizler gibi bekleyeceğiz. Şunu da eklemiş olalım ki söz konusu telefonlarla ilgili olarak somut kanıtlar gelmeye başladı. En azından 13 serisindeki yapıyı anlamak, bir sonraki telefon için iddiaların ne kadar doğru olup olmadığını gösterecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?