iPhone 13 Beklenen İlgiyi Gördü! Rekor mu Geliyor?

0
334

Apple’ın yeni iPhone akıllı telefon serisi hakkında her şeyi paylaşmaya devam ediyoruz. Telefonun özelliklerini aktarmış ve ön siparişleri konusunda da bilgi vermiştik. Ülkemizde henüz değil ama iPhone 13 için birçok ülkede ön sipariş süreçlerinin erkenden başlayacağı duyurulmuştu.

Apple bu konuda elini çabuk tutuyor demiştik. Ön siparişler beklenildiği gibi başladı ama her şey tahmin edildiği gibi gitmedi. Evet siparişler birçok ülkede açıldı ama çok fazla talep geldi.

Özellikle Çin’den gelen talebin bir hayli şaşırtıcı olduğu da söylendi. Haliyle teslimat tarihlerinde bir değişiklik durumunun yaşanabileceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone 14 için İlk Tasarım İddiası Gündeme Geldi

iPhone 13 Teslimat Tarihi Değişecek

Ön siparişlerde telefonun 1 günde 5 milyon ön siparişi geçtiği bilgisi verildi. Başta Çin olmak üzere birçok ülkeden yoğun ilgi gören akıllı telefonlar, haliyle stok sorunu iddialarıyla gündeme gelmeye başladı.

iPhone 13 serisi bu kadar ilgi görünce, planlanan teslimat tarihlerinin de dışına çıkılmış oldu. Son bilgilere göre aslında Eylül ayı içerisinde başlayacak olan teslimatların ertelendiği söyleniyor. 24 Eylül’de ilk partiler için teslimatlar yapılacaktı.

Fakat bu gelen ilgi sonrasında ilk parti için teslimatların Ekim ayına ertelendiği belirtiliyor. Hatta daha da vahim olan durum Ekim ayının başı değil de Ekim ayının sonunun hedefleniyor olması.

iPhone 13

Yani görünen o ki telefonlar için bir stok yetiştirme çabası içerisine girilecek. Ülkemiz için açıklanan tarihlere baktığım zaman bir değişiklik görmüyorum.

Yine telefonların 24 Eylül tarihinde ön siparişe açılacağı ve 1 Ekim tarihinde de satışlarının başlayacağı gözüküyor.  Yani Apple’ın sitesinde yer alan bilgiye bakacak olursak yeni modeller yarın ön siparişe açılmış olmalı.

Yarın bunu da takip edeceğiz. Ön siparişler ya da teslimat tarihleri konusunda herhangi bir değişiklik yaşanacak olursa, yine bilgisini veriyor olacağız. Asıl merak ettiğimiz ise satış rakamları. Bir günde 5 milyon adet satışla, Apple’ın kendi rekorlarını kırması durumu söz konusu olabilir.

Bekleyip satış rakamlarını da göreceğiz. Açıklandığı zaman konu hakkında sizlere bilgi veriyor olacağız.

Önceki İçerikiPhone 14 için İlk Tasarım İddiası Gündeme Geldi
Sonraki İçerikEn İyi MacBook Soğutucu Cihazları – 2021 güncel
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?