iPhone 13 Bağlantı Hızları Konusunda Fark Yaratabilir

0
219

iPhone 13 akıllı telefon serisi için saat tersi yönde dönmeye başladı. Telefonlar artık 1,5 ya da 2 ay gibi bir sürede karşımıza çıkacak diye düşünüyoruz. Eylül’de gelmesi beklenen telefon için bazı detay bilgiler de gelmeye başladı. Bu detay bilgiler içerisinde dikkat çekenlerinden birisi de DigiTimes raporunda ortaya çıktı.

Paylaşılan yeni rapora göre, söz konusu akıllı telefonlar çok daha iyi bir bağlantı teknolojisine sahip olabilir. Telefonlar Wi-Fi 6E teknolojisi ile gelebilir. Böyle bir durum olursa, iPhone modellerinde neler değişebilir?

İlginizi Çekebilir: iOS 15 Beta Sürümü Bu Aşamada Yüklenmeli mi?

iPhone 13 ile Wi-Fi 6E Ne Fark Sunar?

Bunu anlamak için iPhone 11 modellerine dönmek gerekecek. iPhone 11 modellerinde yer alan Wi-Fi 6 bağlantısı, zaten gayet hızlı bir internet sunuyor. Aslında yeni modellerinde buna bağlı olarak bir artı sunması söz konusu olacak.

Yani beklediğimiz Wi-Fi 7 değil. Bizim burada beklediğimiz Wi-Fi 6E yani genişletilmiş olan 6 özelliği. 6 GHz’e kadar sunulacak olan frekans bantlarında bağlantı, internet hızlarınızın bir hayli artmasını sağlayacaktır. İnternet hızınız, bağlantı kaliteniz arttığı gibi gecikme sürelerinde de düşme yaşanacaktır.

Böyle değerlendirdiğimiz zaman iPhone 13, Wi-Fi 6E ile beraber fark yaratacak teknolojileri getirecek diyebiliriz. Daha iyi bir internet bağlantısı, akıllı telefon sahipleri için olmazsa olmaz zaten bunu biliyoruz.

iPhone 13 Wi-Fi 6E

Bundan sonraki aşamada yeni teknolojiye geçilmesi çok yerinde bir tercih olur ama tabii ki bunun için biraz daha fazla detay lazım. DigiTimes böyle bir rapor buldu ya da ortaya çıkardı diyerek yeni sisteme geçilecek demek yanlış olur.

Şimdilik sadece böyle bir teknoloji olduğunu bilmek ve ona göre hareket etmek lazım. iPhone 13 Wi-Fi 6E sisteminin tüm detaylarını ayrı ayrı ele alacağımız zaman, tanıtım zamanı olacak.

Önceki İçerikiPhone bataryasının arızalı olup olmadığını nasıl anlarsınız?
Sonraki İçerikiPhone 13 için Bir Güzel Haber Daha Ortaya Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?