iPhone 12’yi Gösteren 15 Saniyelik Video

0
7599

Apple için bir hareketli döneme geçildi. Yeni bir akıllı telefon tanıtımı için her şey hazır gibi gözüküyor. iPhone 11 sonrasında tasarım anlamında en büyük değişikliklerden birini getireceği iddia edilen yeni akıllı telefonların, tanıtımından bir tık kadar önce yeni detaylar da sızmaya başladı. Artık daha somut şeyler görüyoruz. Sızıntılar belgelerden ve raporlardan öteye geçmeye başladı. iPhone 12 için gelen bilgiler çok daha somut.

Bir kart üzerinde gözüken özelliklerle fiyat tahminleri ile sınırlı değil. Son sızıntıyla beraber söz konusu akıllı telefon çalışır vaziyette ve tam kasa olarak görüntülendi.

Sızıntıya Göre iPhone 12 Tasarımı Tam Beklendiği Gibi

Sızıntı 15 saniyelik bir videodan oluşuyor. Videoya bakıldığı zaman, hem tasarım değişikliği var hem de tasarım değişikliği yok. Tasarım değişikliği yok çünkü yine çentikli ekran kurulumu kullanılacak. Arkada yer alan kamera kısmında da herhangi bir değişiklik olmayacak. Çentik alanının kullanılacağını da kamera alanının iPhone 11 akıllı telefonlarda yer alan kamera alanıyla aynı olacağını zaten biliyoruz. Bunlar tasarım değişikliği olmayan kısımlar.

İkinci kısım ise iPhone 12 akıllı telefonlarının tasarımının değiştiği bölüm. Telefonun tasarımı değişti çünkü kasa yapısı değişti. Yeni modelde kullanılan kasa yapısı, serinin önceki akıllı telefonlarında kullanılan düz kasa yapısı.

iPhone 5 serisi ile bu yapıya veda ettik. Düz kasa aslında iPhone’un en temel tasarımı. Düz kasa akıllı telefonların tanıtıldığı dönemde Apple’ın tasarım için rakipsiz görüldüğünü de hatırlıyoruz. Şimdi aynı durum iPhone 12 ile devam edebilir.

Videoda yer alan modelin tasarımı gerçekse, bu tip bir kasa yapısı ile iPhone 12 daha çok satış elde edecektir diye düşünüyorum. Tabii bir yandan gözler Apple’da. Her an tanıtım için sürpriz bir tarih açıklaması gelebilir. Zira şu ana kadar tarih belli olmuş değil.

Önceki İçerikiPhone 12 Pro Midnight Blue Rengi Yine Görüntülendi
Sonraki İçerikApp Store’da Fiyatlar Yükseliyor? Fiyatlar Nasıl Artacak?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?