iPhone 12’nin Tanıtılacağı İkinci Etkinliğin Tarihi Sızdı

0
2835

15 Eylül tarihinde Apple bir tanıtım yaptı evet ama bu tanıtım, bizim istediğimiz beklediğimiz tanıtım değildi. Sadece Apple Watch akıllı saat modelleri ve iki tablet modeli tanıtıldı. Bizim beklediğimiz asıl ürünler iPhone 12 serisi.

Bir modelinin adı iPhone 12 Mini olarak isimlendirileceği söylenen yeni akıllı telefonlar içerisinde toplamda 4 telefon tanıtılacak. Pro ve Pro Max modellerinin de tanıtılacağı ikinci etkinliğin ne zaman yapılacağına ilişkin ise ilk tarih açıklaması geldi. Bu zamana kadar telefonların ne zaman tanıtılacağı, yani ikinci tanıtım ne zaman olacağı söylenmemişti. Sadece ay olarak Ekim ayı işaret edilmişti.

iPhone 12 Ekim Ayında Tanıtılacak

AppleInsider isimli bir sitenin Hollanda temelli güvenilir bir kaynaktan elde ettiğini söylediği bilgilere göre, yeni telefonlar için hazırlıklar hızlandırılmış bir şekilde devam ediyor. Telefonların ne zaman tanıtılacağı da bu hazırlıklar sırasında sızdırıldı deniyor.

Buna göre 4 akıllı telefon modeli de aynı zamanda tanıtılacak. Tüm modellerin ortaya çıkacağı tanıtım 13 Ekim Salı günü yapılacak. Önümüzdeki ay Ekim ayında yapılacak tanıtım sonrasında akıllı telefonların satışlarının da hemen başlayacağı iddia edildi.

Beklendiği gibi satışlar için tekrar bir erteleme olmayacak. Satışların hemen yapılması için böyle bir erteleme yapıldığı söyleniyor. Salı günü telefonlar tanıtılacak ve 15 Ekim tarihinde de ön siparişler açılacak.

iPhone 12

Ön siparişlerin yine tüm modeller için açılması bekleniyor ama tüm ülkeler için değil. Yani ABD’de satışlar başlasa da mesela ülkemizde hemen açılmayabilir. Bu durumda yine birçok ülkede gecikme olması söz konusu olabilir.

Tabii ki tanıtım her şeyin anahtarı ama şöyle de bir şey var ki iPhone 12 serisi için detaylı iddialar gelmeye başladı. Mesela bir modelin mini ismiyle geleceği ortaya çıktı gibi. Satış tarihi ve hatta hangi ülkelerde satışların yapılacağı gibi bilgiler de öncesinden gelebilir. Bunun için takipte olduğumuzu belirtelim. Yeni detay sızarsa biz de paylaşmaya devam edeceğiz.

Önceki İçerikiPhone 12 Mini Yeni Bir İşlemci ile Gelecek
Sonraki İçerikiOS 14 Jailbreak İlk Versiyonu ile Yayınlandı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?