iPhone 12’nin Kutu Görseli Sızdı – Şarj Aleti Olacak mı?

0
1721

iPhone 12 işlemcisi, ekranı, kasa yapısı, yüz tanıma sensörü, kameraları telefonun her özelliğini unutun. Önce belirlenmesi gereken başka bir nokta var. iPhone 12 kutu içeriği.

Telefonun kutu içeriği hakkında absürt olarak gördüğüm bir durum var. Kutu içerisinde şarj aleti çıkacak mı yoksa çıkmayacak mı?

Önce isimsiz kaynaklardan kutu içerisinden kulaklık çıkmayacak iddiası geldi. İsimsiz kaynaklardan geldiği için bu konu çok önemsenmedi.

İlginizi Çekebilir: Apple, iPhone Kutu İçeriği için Anket Başlattı

Kulaklıklar sonrasında yine bir iddia kutu içerisinde şarj cihazının çıkmayacağı yönündeydi. Kutu içerisinden şarj cihazı çıkmayacağı iddiası ise zamanla güçlendi. Apple’ın ünlü analisti Ming Chi Kuo bile bu iddiaları doğruladı.

Ne kadar saçma gelse de kutu içerisinden şarj cihazı çıkmayacağı iddiası her geçen gün biraz daha güçleniyor. Ming Chi Kuo açıklamalarından sonra yeni iPhone alan kullanıcılara anketler gönderildiği ve eski iPhone şarj aletlerini ne yaptıklarını sorulduğunu öğrendik. Yani şarj aletinin kutudan çıkıp çıkmayacağı konusunda pazar araştırması da yapılmaya başlanmıştı.

iPhone 12 Kutu Görsellerindeki Detaylar

Tüm bu iddiaların hemen arkasından Concepts iPhone aracılığıyla yeni bir görsel paylaşıldı. Çok önemli kaynaklardan bilgi aldığını söyleyen ve kutunun iç kısmının görselini elde ettiğini belirten Concepts iPhone tarafından paylaşılan görsel can sıkıcı.

Öyle ki kutu iç görseli olduğu söylenen bu görselde şarj aleti için herhangi bir yer ayrılmadığı görülüyor. Sadece şarj kablosu için bir alan ayrıldığı ve bunun yanında iPhone kullanım kılavuzu gibi kitapçıklar için bir alan kullanıldığı söyleniyor.

iPhone 12

Sizin anlayacağınız iPhone 12 kutusundan şarj cihazı çıkmayacağı konusunda yeni bir iddia daha gelmiş oldu. Bu sefer kaynak bilginin %100 doğru olduğunu iddia ediyor. Aynı zamanda bu sefer görselle beraber iddialar destekleniyor.

Yeni iddialarla beraber Apple’ın ne yapmak istediğine anlam veremedim. Apple’ın bu kararının arkasında plastik kullanımını azaltma gerekçesi gösteriliyor. Ama bunun ne kadar geçerli bir sebep olduğu da tartışılır. Sonuçta aksesuar ürünü olarak şarj aletinin satışı devam edecek.

Önceki İçerikWhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?
Sonraki İçerikApple 2020 Okula Dönüş Kampanyası Türkiye’de
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?