iPhone 12’den Daha Pahalı Özel iPhone Kılıfı Satışa Çıktı

0
7769

iPhone 12 tanıtıldı ve telefonun fiyatları açıklandı. Geçen sene ile karşılaştırma yapıldığında telefonun fiyatının çok bir değişiklik getirmediğini görmekteyiz. Tamam yine ülkemizde yüksek fiyatlara satılacak telefonlar olacak ama genel olarak yurt dışı fiyatları çok farklı değil. Beklenen seviyede.

Telefonun fiyatı bir yana, her sene olduğu gibi yeni iPhone modelleri satışa çıktığı gibi özel seri aksesuarlar da gözükmeye başladı. Özel üretim bu aksesuar modellerinden birisi de iPhone 12 GRAY kılıfları oldu.

Fakat bu kez iş biraz abartılmış gibi duruyor. İş biraz abartılmış durumda çünkü kılıfın fiyatı telefonların fiyatından daha yüksek.

iPhone 12 GRAY Kılıflarının Fiyatları Nasıl?

Yeni kılıfların en yüksek versiyonunun fiyatı 3500 dolar olarak açıklandı. Fiyatın bu kadar yüksek olmasının nedeni yeni seri kılıfların havacılık seviyesinde titanyum malzemeden üretilmiş olması gösterildi.

Tamamen titanyumdan üretilmiş olan seri, çok farklı bir tasarıma sahip. Öyle telefonu dört bir taraftan kapatan bir kılıf yok. Telefonun köşeleri tamamen kapatılmış ama bunun dışında arka kısımda sadece çapraz bir çatal alanı kullanılmış.

iPhone 12 GRAY kılıfları

Bu şekilde iPhone detayları görülürken aynı zamanda, telefonun korunması da sağlanmış durumda. Titanyum kılıf dışında aynı tasarıma sahip olan bir de alüminyum kılıf var. Daha uygun fiyatlı bir versiyon tercih etmek isteyen kullanıcılar için bu alüminyum kılıf öneriliyor.

En düşük alüminyum iPhone 12 GRAY kılıf modeli tercih edilirse bu durumda da 1.399 dolarlık bir ödeme yapmak lazım geliyor.

Telefonların henüz ön siparişleri bile tamamlanmamışken üst segment kılıfların duyurulması da ilginç. Ama size asıl ilginç olan şeyi söyleyeyim ki o da kılıfların şimdiden tükenmesi. Sadece 1000 adet üretildiği söylenen 3500 dolarlık kılıfa ilgi o kadar yoğun oldu ki ilk parti hemen tükendi. İkinci partinin üretilip üretilmeyeceği konusunda ise bir bilgi paylaşılmadı.

iPhone 12 GRAY kılıfları

Muhtemelen bu seri için ikinci parti görmek mümkün olmayacak ama belki de marka gelen ilgiye karşılık yeni bir serinin üretimini gerçekleştirebilir.

Önceki İçerikiPhone 12 Batarya Kapasitesi Belli Oldu
Sonraki İçerikiPhone 12 Serisindeki RAM Miktarları Nasıl?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?