iPhone 12’de Mesaj ve Bildirim Sorunu Ortaya Çıktı

3
290

iPhone 12 mesaj gelmiyor yorumları, forumların ilk sayfalarına taşınmış durumda. Telefonu eline ulaşan bir çok iPhone 12 kullanıcısını etkilediği söylenen sorun giderek büyümeye de devam ediyor çünkü bu sorunu yaşadığını belirten kullanıcıların sayısı giderek artış gösteriyor.

Yaşanan sorunun nedeni konusunda henüz bir açıklama olmamasına karşın nasıl bir sıkıntı ile karşı karşıya olduğumuzu biliyoruz.

iPhone 12 Mesaj ve Bildirim Sorunu Detayları

iPhone 12 Mini modelinde de ortaya çıkan ekran sıkıntısı aynı şekilde tespit edilmişti. Kullanıcıların yorumları bu konuda çok etkili. Sonuçta telefonu kullanan son kullanıcılardan gelen bilgiler, en değerli test sonuçlarından bile daha değerli oluyor.

Yine bu şekilde kullanıcılardan gelen bilgilere göre yeni akıllı telefonlarda mesaj ve bildirim sıkıntısı yaşanıyor. Kullanıcılar gelen mesajlar için herhangi bir ileti ya da bildirim göremediğini dile getiriyor.

Kişisel olarak gelen mesajlar için yaşanan ileti sorununun gruplar temelinde de yaşandığı söyleniyor. Yani kullanıcıların gruplardan da gelen bildirimleri görmedikleri konusunda detaylar paylaşılıyor.

Kişisel mesajlar için detayları bilmiyoruz ama mesaj gruplarında bu bildirim sorununun yaşanmasındaki ana nedenin Android kullanıcıları olduğu söyleniyor. Yani bir mesaj grubu varsa ve bu mesaj grubu içerisinde de Android cihaz kullanan biri varsa, bu durumda bildirim sorunu yaşandığı belirtilmekte.

iPhone 12

Kişisel olarak gelen mesajların iletilerinin neden gözükmediği konusunda ise herhangi bir detay paylaşımı yok. Kullanıcılarda neden böyle bir sıkıntı yaşadıklarını bilmediklerini belirtiyor.

iPhone 12 mesaj gelmiyor ya da bildirim gösterilmiyor sorununun iOS 14 işletim sisteminden mi yoksa telefondan mı kaynaklı olduğunu da bilmiyoruz. Büyük bir kesim telefonda değil de iOS 14 işletim sisteminde yer alan bir uyumsuzluk sorununun buna neden olduğunu söylüyor.

Bu tür sorunlar telefonlar yeni olduğu için kabul edilebilir sorunlar olarak değerlendiriliyor. Ama yine de Apple’dan gelecek açıklamaları beklemek ve telefonlar hakkında bir güncelleme yapılıp yapılmadığını görmek gerekiyor. Belki de iOS işletim sisteminde iPhone 12 ile ilgili bir uyumsuzluk ya da hata yaşandı. Bunu düzeltmek tabii ki Apple’ın işi olacak.

Önceki İçerikiPhone 12 Mini Alacaklar Dikkat! – Ekran Sorunları Rapor Ediliyor
Sonraki İçerikBu Sefer macOS Big Sur Sorunları Ortaya Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

3 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?