iPhone 12 Yeni Renk Seçeneği Belli Oldu

0
184

iPhone 12 için üretim sürecinin başlamasıyla beraber yeni akıllı telefonlar için detaylar gelmeye devam ediyor. Ardı ardına paylaşımlar yapan ünlü analistlerin, son olarak iPhone 12 modellerinin kasa yapısına ilişkin bilgileri açıkladığı belirtiliyor.

Daha önce Apple konusunda sızıntılarıyla bilinen Macokatara üzerinden yayınlanan yeni bilgiler, önemli değişikliklerin yolda olduğunu gösteriyor. En büyük değişiklik ise telefonların kasa boyutlarında ve tasarımlarında boy gösterecek.

iPhone 12 Renk Seçenekleri Çok Konuşulacak

Paylaşılan bilgilere göre yeni akıllı telefonlarda 3 farklı boyut sunulacak. 5.4 inç, 6.1 inç ve 6.7 inçlik 3 farklı boyutun sunulması söz konusu olacak. Daha önce paylaşılan 6.5 inç ekran iddialarının ise doğruyu yansıtmadığını görüyoruz.

Kasa kısmında ise ince bir seri sunulacak. Bunu sağlayan ekranlar olacak. Apple çok kısa bir süre önce LG ile ekranlar konusunda anlaştı. LG üzerinden ekran alacak olan firma, tek panelli ekranları kullanacak ve bu sayede daha ince bir seri göreceğiz. Telefonların kasa kalınlığının 7.4 mm olması beklentisi var.

Çerçeveler kısmında ise 2 mm gibi bir çerçeveye yer verildiğini göreceğiz. Ekran kısmında yapılan tasarım değişikliği kamera kısmında da karşımıza çıkacak. İki modelde kamera olarak 3 arka kamera sunulacak. iPhone 11 akıllı telefonlarında yer alan üçlü kamera düzeninin bu modellerde de yerini koruduğunu göreceğiz.

iPhone 12

Bunun dışında son modelde ise 4 kamera kullanılacağı düşünülüyor. Son modelde yer alacak olan kameranın ise ToF kamerası olması bekleniyor. Toplamda 4 kameralı akıllı telefonun biraz daha büyük bir ekran boyutu olması beklentisi var.

Tüm bunlar bir yana iPhone 12 ile renk seçeneklerinde de güncellemeye gidilecek. iPhone 11 modellerinde sunulan 6 farklı renk seçeneğinden farklı olarak bu seride bir de lacivert renk sunulacak.

Lacivert rengin farklı bir tonunun sunulacağı telefonlarda diğer renk seçeneklerinin neler olacağı konusunda ise bir bilgi yok. Beklenti bu rengin yeşil rengin yerini alacağı yönünde. Fakat bunun için de bilgilerimizin sınırlı olduğunu belirtelim.

Tek yeni renk seçeneğinin sunulmayacağını düşünüyoruz. Henüz bu yönde kesin raporlar yok ancak son dönemde piyasaya çıkan akıllı telefon modellerinde olduğu gibi arka kapak üzerinde değişken renkli bir yapıya da yer verilebilir. Toplamda kaç farklı renk seçeneğinin sunulacağı konusunda ise 7 ya da 8 rengin gelmesi beklentisi var.

Önceki İçerikİnternet Sorunu için Türk Telekom Açıklama Yaptı
Sonraki İçerikEn Çok Satan iPhone Modeli Belli Oldu
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?