iPhone 12 vs iPhone 12 Pro Kutu Açılış Videosu Paylaşıldı – Tatmin Etmeyecek!

0

iPhone 12 vs iPhone 12 Pro tanıtımının hemen arkasından şok bir kararın açıklandığını duyurmuş ve Apple’ın bundan sonra kutu içeriğini boşaltacağını paylaşmıştık. Alınan karar sonrasında kutu içeriğinin sadece bir kablodan oluşacağı söylenmişti.

Üstelik bu sadece yeni nesil değil de tüm iPhone modelleri için alınan bir karar olarak açıklanmıştı. Bu kararın alınması, akıllarda soru işaretlerine neden olurken yeni kutuların nasıl gözükeceği ortaya çıktı. Henüz iPhone 12 vs iPhone 12 Pro modelleri kullanıcılara teslim edilmedi ama telefonların kutu açılış videoları sızdırıldı.

iPhone 12 vs iPhone 12 Pro Kutularında Neler Var?

Önce iPhone 12 Pro modelinin kutusunda yer alan detayları görüyoruz. Kutu biraz daha ince gözüküyor ve göründüğü kadarıyla üst kısımda sadece telefon, alt kısımda ise kablo ve kitapçıklar olacak. Bunun dışında ince kutunun içerisinde ek bir şey olmayacak.

Şarj aleti ve kulaklık zaten resmi duyuruyla kaldırıldı ama belki bir sürpriz yapılır ek bir şey gelir diyorduk o da yok. 🙂

İkinci kutu açılış videosu ise mavi renk seçeneğinde iPhone 12 modeline ait. Beyaz bir kutu içerisinde geleceği görülen akıllı telefonun, bu beyaz kutusunun yine ince olduğunu anlıyoruz. Fakat bu kutu görsellerinde dikkat çeken bir başka detay daha var.

iPhone 12 modelinin kutusunda yer alan kablo gözüküyor. Kablo gözüküyor ama sadece kablo. Yine başka bir ek donanım olmayacağını gözlerimizle görmüş olduk.

Yayınlanan kutu açılış videoları içerisinde bir de sürpriz bir video var. O da MagSafe şarj cihazının kutu açılışı.

MagSafe kutusunun kare şeklinde ve bir hayli ince olduğunu görüyoruz. İnce kutunun içerisinden güvenlik kartları çıkıyor ve 3 taraflı bir karton gözüküyor. Bir kitap gibi bu kartonu açıyorsunuz ve kablosuyla beraber şarj cihazına ulaşıyorsunuz.

Yine çok sadece bir kutu tasarımı ve ekstra hiçbir şeyin olmadığı bir kutu tasarımının sunulduğunu söylemek isterim. Anlaşılan Apple bu kez masraflardan kaçmayı tercih ediyor. Tabii ki amaç çevreyi korumak. 🙂 Yani öyle deniyor.

Önceki İçerikiOS 14.1 Herkes için Yayında – İşte Tüm Yenilikler
Sonraki İçerikBu Kez iPhone 12 Pro Max Batarya Kapasitesi Belli Oldu
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?