iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Sorunları ve Çözüm Yolları

3
3881

Bu yazıyı ilk yayınladığımızda henüz iPhone 12 serisi çok yeniydi. iPhone 12 serisi ile ilgili sorunlarla ilgili elimizde çok az veri vardı. Aradan 12 aya yakın bir zaman geçti. Bu süre zarfında iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini modellerinde ortaya çıkan soruları çeşitli yazılarımızda ele aldık. Bu güncellemede de tüm iPhone 12 sorunlarını ve çözüm yollarını birleştireceğiz.

Önceki yazımızda kullanıcı yorumları konusunda bir paylaşım yapmıştık. Şimdi ise kullanıcıların karşılaştıkları sorunlara odaklanacağız. Listemiz sürekli olarak güncel olacak ve yeni bir sorun olduğunda bu listeye de ekleyeceğiz. Dilerseniz şimdi geçelim karşılaşılan ilk sorunlara.

iPhone 12 serisi sorunlar ve çözüm yolları

Telefonlarda yer alan sorunlar genel sorunlar olmayabilir. Yani tüm seride aynı sıkıntı var demiyoruz ama telefonları tercih eden ve bu sıkıntıları yaşayan kullanıcılar var. Yine de bu sorunların yaşanıyor olması her modelde aynı sıkıntı olacak anlamına gelmiyor.

Ekranda Mikro Çizikler

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro sorunları arasında ilk şikayet edilen konu, özellikle Pro modellerde gözüken mikro çizikler. Bazı kullanıcılar telefonları aldıklarında Pro modellin ekranının hemen alt kısmında mikro çizikler gördüklerini belirtiyor. Çok rahatsız edici olmasa da hiçbir telefonda mikro çiziklerin olmasını istemeyiz. Hele ki bu telefon iPhone modeliyse.

Henüz böyle bir sorun olduğunu söyleyen kullanıcıların sayısı çok sınırlı olmasına karşın bu konuyu takip ediyoruz. Kullanıcıların bu konuda şikayetleri artarsa ya da kanıt görselleri çoğalırsa, bilgi vereceğiz.

iPhone 12 boya soyulması sorunu

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Boya Soyulması Sorunu

Dün bir yazı paylaştık. Paylaştığımız yazıda yeni modellerde yaşanan boya soyulma sorunundan söz etmiştik. Çin Apple Store mağazasında yer alan cihazlarda kenar boyalarının attığını görmüştük. Hatta bunun için bir görsel paylaşıldığını da söyledik.

Son kullanıcılardan henüz soyulma gibi bir şikayet gelmedi ama bu konuda şu an için gündemde. Yine son kullanıcılardan da bu konuda paylaşımlar gelirse, konunun üzerine gideceğiz. Ayrıca paylaştığımız konunun linkini de hemen alt kısma koyacağım.

İlginizi Çekebilir: iPhone 12 Boya Soyulma Sorunu ile Gündemde

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro sorunları

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro 5G Modunda Batarya Sorunu

Şikayet edilen konulardan birisi de telefonların pil süresi. Engadet tarafından da yapılan testlerde ortaya çıkan konuda, 5G çalıştırıldığı ve ekran açık bırakıldığı zaman telefonların şarjının sadece 2-2,5 saat gittiği görülüyor. Şarj süresi çok ciddi bir şekilde düşüş gösteriyor.

5G kullanımında böyle bir sürenin olması çoğu kullanıcının şikayet edeceği bir konu. Bu konu üzerinde daha fazla test görmemiz lazım. Diğer konularda olduğu gibi pil sıkıntısı da yaygınlaşır ve paylaşımlar gelirse bilgi vereceğiz.

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro sorunları

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Elde Yara Sorunu

Son iddia ise telefonu uzun süre elinde tutan kullanıcılardan geldi. iPhone 12 ve iPhone 12 Pro sorunları içerisinde en ilginç olanı olarak gösterebileceğimiz bu sorunda, çerçevelerin biraz daha keskin köşelere sahip olduğu ve uzun süre elde tutulduğu zaman da elde yaralara neden olduğu söyleniyor.

Bunun için görseller de paylaşılmış durumda. Ama tabii ki bu sorun diğerlerinden biraz daha ayrılan ve kullanıma göre değişebilen bir sorun.

GÜNCELLEME – 15/11/2020 

iPhone 12 Mini Ekran Sorunu 

iPhone 12 Mini modelinde ekran sorunu yaşandığı söyleniyor. Dokunmatik ekranda tepkisizlik sorunu var deniyor ama Apple henüz açıklama yapmadı.

iPhone 12 Mesaj Sorunu 

Ortaya çıkan bir başka sorun ise temel modeldeki mesaj sorunu. Temel modelde de mesajların ve bildirimlerin iletilerinin gözükmemesi sorununun yaşandığı belirtiliyor. Yine bunun için de henüz Apple açıklaması yok.

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro sorunları için ilk izlenimler bunlar. Bu sorunlar artacak ya da yenileri ortaya çıkacak olursa, dediğimiz gibi listemize ekleyeceğiz.

 

GÜNCELLEME – 17/08/2021

iPhone 12 ile yaşadığınız sorun yukarıdaki listede yoksa yorum kısmından bize yazabilirsiniz.

Önceki İçerikMacbook Pro için Çok İlginç Bir Patent Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikApple Watch 7 Tasarımı CAD Dosyalarında Ortaya Çıktı
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

3 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?