iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Parçalarına Ayrıldı – Bir de İçini Görün

0

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro akıllı telefon modelleri bir bir teslim ediliyor. Teslimatların ulaşması bizim için de iyi çünkü telefonların sırlarını bir bir ortaya çıkarmamızı sağlıyor. Pil kapasitesi depolama alanı falan derken şimdi de yeni akıllı telefon modellerinin parçalama testleri de ortaya çıktı.

Parçalama testlerinin önemi büyük çünkü dış donanımın dışında nasıl bir iç tasarımla karşılaşacağımızı da öğrenmiş oluyoruz. Takip eden birçok kişi tahmin edecektir ilk parçalanma testi yine iFixit ekibi tarafından geldi. Ekip her iki modelin de parçalama testlerini yapıyor ve telefonların iç donanımının nasıl yerleştirildiğini ortaya çıkarıyor.

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro İç Tasarımı Nasıl?

Yeni akıllı telefonların iç tasarımında çok düzenli bir yerleşim söz konusu. Apple her zaman kullandığı yerleşimi çok fazla değiştirmemiş ama bu tasarımı güncellemiş. 5G kullanılması her iki telefonda da kart boyutunun biraz daha artmasına neden olmuş gibi gözüküyor ama genel hatlar çok benzer.

İki telefon arasındaki hatlar da genel olarak çok benzer bir durumda. En ilginç detay ise yeni akıllı telefonların kamera yerleşimi oldu. iPhone 12 Pro akıllı telefon modelinde yer alan LIDAR sensörü için özel bir yer ayrılmış durumda.

Kasa kısmında bunun için özel bir yer oluşturulduğunu görüyoruz ama işin ilginç yanı iPhone 12 akıllı telefonlarında da aynı sensör alanının yer alması oldu. Kamera alanının farklı olmasını bekleriz ama LIDAR tarayıcı için yer olması ilginç.

iPhone 12 akıllı telefonlarında LIDAR tarayıcı olmadığı için bu boşluk alanının içinin tamamen plastik ile kapatıldığı da görülüyor. Sensör kapatılmış ve LIDAR eklemesi yapılmamış.

Yeni akıllı telefonların bu yapısının başarılı olduğunu belirten ekip tarafından yayınlanan video 1 saatin üzerinde. Detayları görmeniz adına videoyu yukarı ekledik.

Önceki İçerikAirPods Pro 2 Kulaklıklar için İlk İddialar Geldi
Sonraki İçerikVodafone eSIM Hangi iPhone Modellerinde Var? Nasıl Aktif Edilir?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?