iPhone 12 ve iPhone 12 Pro için Servis Programı Başladı

0
280

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro akıllı telefonları şu an için Apple’ın en çok satan akıllı telefonları arasında. Çok ciddi satış rakamlarına doğru ilerleyen akıllı telefonların, zaman zaman bazı sorun haberleriyle gündeme geldiğini de biliyoruz. Apple bu sorunları tek tek inceliyor ve kullanıcı iddialarını ele alıyor.

Bu incelemelerin sonucunda mı yoksa Apple’ın başka bir şekilde tespit ettiği bir durumdan mı bilinmez ama bu iki model için de yeni bir servis programı başlatıldı. Akıllı telefonlarda ortaya çıkabileceği bir sorun için başlatılan programın detayları da paylaşıldı.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Kutu Etiketleri Sızdı! İsim Tartışmaları Bitecek

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Ses Sorunları için Servis Programına Dahil Edildi

Paylaşılan bilgilere göre 2021 Nisan ayı ile 2020 Ekim ayı arasında üretilen iPhone 12 ve iPhone 12 Pro akıllı telefonlarında, her modelde değil ama bazı modellerde ses sorunu yaşanabiliyor.

Ses sorunu yaşayan akıllı telefonlarda konuşma sırasında ses gelmemesi durumlarıyla karşı karşıya kalınabildiği açıklandı. Tam olarak hangi seri akıllı telefon modellerinde bu sorunun yaşandığı konusunda ise bir bilgi yok.

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro

Yani üretilen hangi modeller için bu sıkıntının ortaya çıktığı kesin olarak açıklanmış değil. Sadece üretim aralığı verilmiş durumda. Haliyle kullanıcıların akıllı telefonlarında böyle bir sorun yaşaması durumunda kendilerinin başvuru yapması gerekiyor.

Bu sorun ile karşı karşıya kalan kullanıcılar, telefonlarında bir ses sıkıntısı yaşadıklarını düşündükleri an iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleri için Apple servislerine başvurmalı. Apple’ın servislerine yapılan başvuru sonrasında, telefon için bir inceleme yapılacak ve eğer sorunlu bir cihaz varsa tamir ve servis programı kapsamında cihaz onarılacak.

Türkiye’de de geçerli olan servis programına ek bir katılım durumu olmadığını belirtelim. Dediğimiz gibi kullanıcıların kendilerinin başvuru yapması gerekiyor. Şimdilik Mini ve Pro Max serisinde ise bu yönde herhangi bir sorun olmadığı söyleniyor. Muhtemelen bazı modellerde üretim kaynaklı bu tip bir sorun ortaya çıktı.

Önceki İçerikiPhone 13 Fiyatları için Son Tahminler Dikkat Çekici
Sonraki İçerikiPhone 13 Renkleri Bunlar Olabilir
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?