iPhone 12 ve 12 mini için Ön Kamera Puanları Gözüktü

0

iPhone 12 ve Mini modeli için ana kamera puanları açıklanmıştı. Ana kamera puanlarında telefonların performansı ne çok kötü ne de çok iyi olarak gösterilmişti. iPhone 12 ve 12 mini modeli için yapılan değerlendirmeler için bir yenisi daha geldi. Değerlendirmede bu kez telefonların ön kamerası için bir değerlendirme yapıldı.

Arka kısımda telefonlarda çok yüksek bir performans değeri yokken ön kamera puanları biraz daha iyi gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir: AirTag için Yeni Bir Güvenlik Güncellemesi Yayınlandı

iPhone 12 ve 12 mini Ön Kamerası için Yapılan Değerlendirme

Kamera değerlendirmesini yapan tabii ki DxOMark oldu. Arka kameralar için de değerlendirmeleri yapan yine aynı kuruluş olmuştu.

Ön kamerada değerlendirme iki telefon için de ayrı ayrı yapılmış ama sonuçlar bir. Neden sonuçlar bir çünkü iki telefonda da boyutlar farklı ama ön kameralar aynı. DxOMark böyle olmasına rağmen sonuçları ayrı ayrı ele almış.

Testte görülen iPhone 12 akıllı telefonunun ön kamerasının fotoğraf testinden 101 puan aldığı. Dediğimiz gibi mini modeli için de aynı şey geçerli. Ön kamerada fotoğraf puanı 101 puan ama video puanı biraz daha düşük. Video puanı 93 puan olarak açıklanmış durumda.

iPhone 12 ve 12 mini

İki telefonda da ortalama puan ise 98 olarak belirlenmiş. Bir ön kamera performansı için bu değerler yeterli değerler olarak lanse edilebilir. Fakat iPhone telefonlarından söz ediyoruz. Çok para verilen akıllı telefonlar bunlar. Zaten değerlendirmede de telefonların geri planda kaldığını anlıyoruz.

Galaxy Note 10 Plus modelinin gerisinde kalan marka Galaxy S21 serisinin de çoğu modelinden daha geride bir kamera puanı gösteriyor. iPhone 12 Pro modelleri için de ayrı bir test lazım.

Her ne kadar iPhone 12 ve 12 mini aynı sonuçları verse de diğer modeller için farklı durumlar olabilir. Sonuçta biraz daha geniş bir alan var. Belki ışık alma alanı daha geniştir falan gibi farklar görebiliriz. Şu an sonuçlar bunlar.

Önceki İçerikAirTag için Yeni Bir Güvenlik Güncellemesi Yayınlandı
Sonraki İçerikApple Çalışanlarından Tim Cook’a Mektup
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?