iPhone 12 Türkiye Fiyatı Sızdı

0
29109

iPhone 12 Türkiye fiyatı resmi olarak açıklanmadı. Telefonların yurt dışı fiyatları açıklanmış olsa da Türkiye fiyatları için net rakamlar yok. Apple açıklayana kadar net rakamlar olmayacak ama sızıntılar da gelmeye devam edecek.

Son olarak bir gazete tarafından ulaşılan stok paneliyle beraber Türkiye fiyatları için yeni sızıntı gerçekleşti. Sosyal medyada dolaşan iddiaları unutun. Vatan Bilgisayar’ın internet sitesinde fiyatların ortaya çıktığı gibi bir iddia ortaya atıldı.

iPhone 12 modelinin 20 bin TL’nin üzerinde görüntülendiği bu fiyat iddiaları doğruyu yansıtmıyor. Bir reklam çalışması. Bizim bu yazıda bahsettiğimiz fiyatlar ile sosyal medyada dolaşan fiyat iddialarının alakası yok.

iPhone 12 Türkiye Fiyatı Nasıl Olacak?

Bu fiyatlar bir gazete tarafından ulaşıldığı söylenen ve satış stok sisteminde yer aldığı belirtilen fiyatlar. Fiyatlara baktığımız zaman mantıklı bulduğumuz kısımlar da yok değil. Yani sanılanın çok üzerinde bir fiyat yok.

Sabah saatlerinde telefonların 24 binin üzerinde olacağı bile söylenmişti ama bu sızıntıda en yüksek model 20 bin sınırında gibi gözüküyor. Paylaşılan görseli de ekleyeceğiz ama eğer bu iddia doğruysa şunu da belirtelim ki en düşük iPhone modeli iPhone 12 Mini 64 GB 9.999 TL olacak. Yani 10 bin bandına ulaşılacak gibi duruyor. Dediğimiz gibi önce iddiaların doğrulandığını görmek lazım ama bu olabilecek bir satış rakamı.

iPhone 12 Türkiye fiyatı

En yüksek iPhone modeline baktığımız zaman ise fiyatın biraz uçtuğunu görüyoruz. En yüksek rakamda iPhone 12 Pro Max 512 GB var ve bu telefonun da 19.999 TL satış fiyatı olduğu gözüküyor. Arada 10 bin gibi bir fark var.

Geçen seneler ile karşılaştırıldığı zaman bu fiyatlar çok abartı gelmiyor. Belki bir miktar daha aşağı doğru düşüş olur ve gerçek fiyatlar daha düşüktür ama daha yüksek olmayacağı kesin. Öyle 25-30 bin gibi rakamlara inanmayın. Bunun için telefonların en az 2 bin dolar yurt dışı fiyatı olması gerekiyor. iPhone 14 hatta belki de iPhone 15 modelinde belki.

Önceki İçerik13 Ekim Sonrası iPhone Servis Fiyatlarına Zam Geldi
Sonraki İçerikTartışma Yaratacak iPhone 12 Mini Batarya Kapasitesi Belli Oldu!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?