iPhone 12 Türkiye Çıkış Tarihi için İlk Bilgi Geldi

0
746

iPhone 12 Türkiye çıkış tarihi, bir türlü netlik kazanmamış bir bilgi. Zaten telefonlar Türkiye’ye hep geç geliyordu ve iPhone son birkaç modelde bu geleneği bozmamıştı ama bu sene iyice gecikti.

Birinci etken zaten pandemi. Bitmek tükenmek bilmeyen virüs Apple’ı da öyle bir etkiledi marka daha önce görmediğimiz bir şekilde parça parça tanıtım düzenlemek zorunda kaldı.

Tanıtımın gecikmesi, telefonların yurt dışı satışlarının da gecikmesi yeni telefonları bekleyen Türk kullanıcıları endişelendirdi. Çünkü bu sefer hem bekleme süresi biraz daha arttı hem de pandemi etkisi nedeniyle telefonların iyice gecikeceği düşüncesi var. Böyle bir ortamda ne zaman bir çıkış tarihi görürüz beklentisi içerisine girmiştik. Sonunda tarihler hakkında ilk bilgi ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch Solo Loop Kayış Ölçüsü Nasıl Alınır?

iPhone 12 Türkiye Çıkış Tarihi Ne Zaman Olacak?

Bazı perakende zincirlerinden elde edilen ve Türkiye’de önde gelen birkaç teknoloji kaynağının verdiği bilgilere göre telefonlar Aralık ayına kalacak. Kasım ayında yeni modellerin satışı başlamayacak.

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinin satışa çıkacağı tarih 3 Aralık gecesi olarak söyleniyor. 3 Aralık gecesinin 4 Aralık’a bağlandığı bir saatte telefonlar satışa çıkmış olacak. İlk etapta sadece ve sadece iPhone 12 temel modeliyle iPhone 12 Pro modeli satışta olacak.

iPhone 12 Türkiye çıkış tarihi

Zaten yurt dışında da aynı şey geçerli oldu. Temel ve Pro model satışa çıktıktan birkaç hafta sonra iPhone 12 Mini modeli ve Pro Max akıllı telefonları satışa çıkmıştı. Böyle bir durumda ülkemiz için de Pro Max ile Mini modellerinin hemen satışa çıkması beklenemez.

Bu iki modelin ne zaman satışa sunulacağı belli değil ama tahminlerimize göre bu iki model ya yıl sonuna çok yakın bir zamanda ya da yeni yılda gelecek.

İşin diğer tarafı ise fiyatlar. Telefonların fiyatlarının ne zaman belli olacağı konusunda da bilgi yok. Pro ve temel model için yine bir tahmin var. O tahmine göre önümüzdeki hafta ya da bir 10 gün içerisinde fiyatlar da belli olacak. Bakalım güçlü kaynaklardan gelen iPhone 12 Türkiye çıkış tarihi iddiaları gerçeği yansıtacak mı?

Önceki İçerikEn İyi iPhone 12 Kılıfları ( Pro, Mini ve Max)
Sonraki İçerikiPhone 12 Pro Max DxOMark Puanları Nasıl?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?