iPhone 12 Touch ID Sensörüyle mi Geliyor?

0
403

Apple’ın yeni akıllı telefonları için sadece 3 gün kaldı. 13 Ekim dedik mi iPhone 12 serisine hazır olmamız gerekiyor. Yeni iPhone modelini satın almak için bekleyenlerdenseniz, telefon tanıtılmadan sizin için ipuçları vermeye devam edeceğiz.

Tanıtımdan hemen önce sızan bir başka bilgiyle devam edelim. Bu bilgide iPhone 12 akıllı telefonlarında parmak izi sensörlerinin yer alacağı söyleniyor. Bilgiyi kanıtlayan, daha doğrusu iddiaları güçlendirecek olan görseller var. Peki, parmak izi sensörlerinin kullanılması, telefonun tasarımında herhangi bir değişikliği işaret ediyor mu?

iPhone 12 Touch ID Sistemi Nasıl Çalışacak?

Yeni telefonların sadece mini modelinde parmak izi olduğu söylenmişti. Tüm analistler bu yönde açıklama yapmıştı. Fakat öyle olmadığı son görselle ortaya çıktı. Yani sadece mini değil tüm seride parmak izi sensörü olacak.

Fakat bu demek değil ki tasarım değişecek. Parmak izi sensörlerinin tasarımda çok bir farkı olmayacak. Face ID bölümünün olduğu çentik alanı kullanılmaya devam edecek. Asıl fark olacak bölüm güç tuşu olacak.

Zaten çerçevenin düzleştirileceğini ve iPhone 5 yapısına geçileceğini biliyoruz. iPhone 12 düz çerçeve yapısının devam edecek olması da parmak izi sensörlerinin yan kısma taşınmasına izin verecek.

iPhone 12 Touch ID

Yan kısımda kullanılacak olan parmak izi sensörü, güç tuşunun hemen altına yerleştirilecek. Bu kullanıcılara verilecek olan bir seçenek olacak tabii ki. Yani ister parmak izi sensörlerini kullanın isterseniz Face ID kullanın gibi.

Güç tuşunda Touch ID kullanılması Apple için yeni bir gelişme değil. Marka geçtiğimiz ay bir düzenleme yapmış ve iPad Air 4 modelinde güç tuşunun altında parmak izi sensörü kullanmıştı. Aynı kasa yapısı sayesinde şimdi de iPhone 12’de yeni teknolojiden nasibini almış olacak.

Mini, Pro modelleri ve en büyük ekranlı olan Pro Max modelinde, parmak izine geri dönülmesi, bir yandan Apple’ın ilerisi için farklı planlarının olması demek oluyor. Face ID’den çok memnun olan marka, buna rağmen düzenleme yapma ihtiyacı duyuyorsa bir planı var demektir.

Önceki İçerikiPhone 12 Pro Max ve Mini için Kötü Haber Geldi
Sonraki İçerikEpic Games, Apple Davasını Kaybetti – Şimdi Ne Olacak?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?