iPhone 12 Teslimatları 5 Ekim’de Başlıyor

1
9323

iPhone 12 serisi için her şey şekillenmeye başladı. Yeni serinin gecikmeli tanıtım tarihi için tüm kaynakların üzerinde yoğunlaşmış olduğu bir tarih var. Bu tarih 13 Ekim’i işaret ediyor. Buna göre söz konusu akıllı telefon serisi 13 Ekim tarihinde tanıtılacak.

Yeni modellerin tanıtımı 13 Ekim’de olacağı söyleniyor ama teslimat durumlarıyla alakalı olarak daha detaylı bilgiler de gelmeye başladı. 15 Eylül tanıtımı konusunda doğru tahminler yapmasıyla bilinen Jon Prosser, yeni akıllı telefonlar hakkında detayları da paylaştı.

Ünlü ismin paylaşımına göre telefonlar hazır ve çok yakında teslimatlara başlanacak. Bunun için bir takvim bile ayarlandığı söyleniyor.

iPhone 12 Serisi 5 Ekim’de Mağazalara Ulaşacak

Jon Prosser paylaşımına göre iPhone 12 akıllı telefonlarının ilk partisi 5 Ekim tarihinde distribütörlere gönderilecek. Yani telefonlar tanıtıldığı gibi satışa hazır olacak ve satışa çıkmış olacak.

Bu ilk parti içerisinde ise sadece iPhone 12 akıllı telefonunun ve iPhone 12 Mini modelinin yer alacağı söyleniyor. İlk partide sadece 2 telefon bulunacak ve bu iki telefon satışa çıkan ilk telefonlar olacak.

Sonrasında ise iPhone Pro modellerinde geçilecek ki iPhone Pro modellerinde bir gecikme söz konusu olacak. Bu iki model ise Kasım ayına kalacak ve Kasım ayında satışa çıkacak. Her ne kadar iki model Kasım ayına sarkacak olsa da Apple’ın burada yeni akıllı telefonları için tanıtımı bir yapacağı söyleniyor.

Jon Prosser

Yani 5.4 inç ekranlı iPhone 12 Mini, hemen sonrasında iPhone 12, Pro ve Pro Max akıllı telefonları da tanıtılacak. Aynı etkinlik kapsamında 4 telefon. 4 modelden ikisi anında satışa çıkarken ya da anında ön siparişe açılırken, Pro serisi dediğimiz modeller ise Kasım ayında satışa çıkmış olacak ki bunun da pandemi dolayısıyla olacağını düşünüyoruz.

Daha önce pandemi etkisi nedeniyle bazı tedarikçilerin parça üretimlerinde sıkıntı yaşadığı söylenmişti. Yaşanan sıkıntı gecikmeye neden olacaktı. Bu beklenen bir durumda ama işin içerisinde bir de satış stratejisi durumu var gibi gözüküyor.

Önceki İçerikiPhone 12 Pro Apple 1 Design Özel Versiyon Tanıtıldı
Sonraki İçerik8.nesil iPad mi? 7.nesil iPad mi? Hangisini Almalıyım?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?