iPhone 12 Tanıtım Süreci Değişebilir

0
104

Her sene Eylül ayının ikinci ya da üçüncü haftasında Apple’ın yeni akıllı telefonlarını tanıttığını iPhone serisini yenilemekte. Bu sene de aynı durumun geçerli olması ve iPhone 12 akıllı telefon serisinin ortaya çıkmasını bekliyoruz. En azından bekliyorduk. Yeni bilgiler bu sene bir değişikliğin olacağı konusunda detayları ortaya çıkarmaya başladı.

Bu sene telefonların parti parti tanıtılması söz konusu olacak. 3 iPhone modeli sunulacak ancak 3 modelin de aynı anda tanıtılması mümkün olmayacak. Sorunun ana kaynağı ise tahmin edebileceğiniz gibi koronavirüs.

iPhone 12 Üretimi Ertelenebilir

Koronavirüs nedeniyle Apple mühendislerine evden çalışma talimatı vermişti. Bunun yanında hem bazı üretim tesisleri hem de test merkezlerinin kapandığı açıklandı. Bir yandan evden çalışılması bir yandan ise 5G desteği için yeni bir anten üzerinde çalışılması da süreci ilerletmiş oluyor.

Apple konusunda isabetli tahminleri ile ünlenen Ming Chi Kuo tarafından verilen bilgilere göre tüm bunlar iPhone 12 akıllı telefonlarının üretimi konusunda bir gecikme yaşanmasına neden olmuş durumda. 5.4 inç ekran boyutuna sahip olacak ana model ve Pro modeli olacak olan 6.1 inçlik akıllı telefon için Eylül ayında seri üretime geçilecek.

Eylül ayında yapılan seri üretim sonrasında telefonlar Ekim ayında ya da Kasım ayında satışa çıkacak. Pro Max modeli ise biraz daha karmaşık bir akıllı telefon olacak. Pro Max modelinin teslimatları için bir süre daha beklemek gerekecek.

6.7 inçlik ekran boyutuyla gelecek iPhone 12 Pro Max modelinin üretiminin ise Ekim ayına ertelendiğini göreceğiz. Ekim ayında seri üretimin başlaması Kasım ya da Aralık ayında satışların başlayacağını işaret ediyor. Kısa bir özet geçmek gerekirse, yeni akıllı telefonla gecikecek.

Tüm modellerin satışa çıkması 2020 yılının sonunu bulabilir. Koronavirüs durumuna göre bu sürenin daha da uzaması söz konusu olabilir. Aynı durum iPhone SE 2020 modeli için de geçerli olmuş ve telefon 1 ay kadar geç tanıtılmıştı. Hatta bu modelin ne zaman tanıtıma çıkacağı konusu hala net değil.

Önceki İçerikiPhone ve iPad’de filmlere nasıl altyazı eklenir?
Sonraki İçerikMini-LED Ekranlı iPad için Sır Perdesi Aralanıyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?