iPhone 12 Studio Yayınlandı – Nedir ve Nasıl Kullanılır?

0
274

iPhone 12 Studio, Apple kullanıcılarına bir sürpriz olarak dün itibariyle yayına açıldı. Bir sayfa olarak açılan yeni bölüm, aslında bakarsanız Apple Watch akıllı saatlerinde de kullanılmıştı. Apple Watch 5 akıllı saatleri için kullanılan sayfa, şimdi iPhone 12 özelinde yayınlandı.

Peki, nedir bu sayfa ve neler sağlıyor? iPhone 12 akıllı telefonlarını tercih edecek olan kullanıcılar için getirilen artılar neler?

iPhone 12 Studio ile Neler Yapılabilir?

QR kod üzerinden çalışan bu sayfada kodu telefonunuza okutuyorsunuz. Sonrasında akıllı telefonunuz üzerinden bir ürün hazırlama sayfasına yönlendirme yapılıyor.

Bu yönlendirme sonunda yeni bir iPhone modeli için seçim yapıyorsunuz. iPhone 12 serilerinden hangisini almak isterseniz o modeli seçmeniz gerekiyor.

 

Telefonların özelliklerini gördüğünüz bir mini pencere açılıyor. Aşağı doğru kaydırma yapıyorsunuz ve sonrasında da kişiselleştirme ekranı karşınıza çıkıyor. Önce telefon için renk seçimi yapmamız lazım.

Bu renk seçimi ile telefonun nasıl gözükeceğini anlamış oluyoruz. Sonrasında ise telefonun kılıfını seçmeniz lazım. Kılıf için bir renk seçimi yapıyorsunuz ve bunun telefonda nasıl gözükeceği resmediliyor.

iPhone 12 Studio üzerinde yapacağınız bir sonraki seçim ise MagSafe cüzdan seçimi olacak. Cüzdan seçimi için de tercihinizi yapmanız lazım. Sonrasında hazırladığınız telefonu dışarıdan da görüntüleyebiliyorsunuz.

İsterseniz bu aşamada kendi isminizi de yazdırmanız mümkün. En son hazırladığınız akıllı telefonun yatay ve dikey olarak görselleri gösteriliyor. İsterseniz yatay konumda isterseniz de dikey konumda hazırladığınız telefonun nasıl gözüktüğünün görselini alıp paylaşabilirsiniz.

Alacağınız iPhone 12 akıllı telefonunu önceden seçmenizi sağlayacak olan kişiselleştirme rehberinin en azından fikir vermek adına yararlı olacağını söyleyebiliriz. Eğer siz de kendi iPhone modelinizi tasarlamak isterseniz o zaman buraya bağlantı ekliyoruz. QR kodu okutarak direkt kişiselleştirme aracına erişebilirsiniz.

Önceki İçerikiPhone 12 Pro ve Pro Max için En Çok Satın Alınan Renk Açıklandı
Sonraki İçerikApple Watch 6 İndirim Kampanyası Başladı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?