iPhone 12 Serisindeki RAM Miktarları Nasıl?

0
396

iPhone 12 modellerindeki sır perdeleri bir bir kalkıyor. Telefonlarda ne var ne yok tanıtım sırasında açıklandı gibi düşünülüyor ama aslında açıklanmadı. RAM miktarı, telefonun batarya kapasitesi gibi detaylar tanıtımda belli olmadı.

Yeni akıllı telefonlar için bu detaylarda yavaş yavaş belli olmaya başladı. Daha öncesinde iPhone 12 ve iPhone 12 Mini modelinde yer alan bataryaların kapasitesinin ortaya çıktığını paylaşmıştık. Batarya kapasiteleri şaşırtıcı değişiklikleri sonrasında şimdi ise yeni akıllı telefonların RAM kapasitesi ortaya çıktı.

iPhone 12 Serisinde Kaç GB RAM Kullanıldı?

Macrumors tanıtım sonrasında bazı incelemeler gerçekleştirdi. Bu incelemeler sırasında Xcode 12.1 beta sürümünün plist dosyalarının içerisinde iPhone 12 akıllı telefonlarının RAM miktarlarını yakalamayı başardı.

Ortaya çıkan bellek kapasiteleri ise çok sürpriz değerler değil. Aslında bakarsanız sızıntılarda sıkça karşımıza çıkan değerler. Kodlar içerisine yer alan bilgilere göre telefonların RAM miktarı şöyle;

  • iPhone 12 Mini ve iPhone 12: 4 GB RAM miktarı var.
  • iPhone 12 Pro ve Pro Max: 6 GB RAM miktarı var.

iPhone 12

Tanıtım öncesindeki performans testlerinde de aynı RAM miktarı görülmüştü. Özellikle 6 GB RAM miktarının olduğu Pro modelleri, Apple’ın bu konuda farklı bir yol izleme kararı aldığını da gösteriyor. En üst modelde 3 GB ya da 4 GB gibi RAM miktarlarına yer verildiğini hatırlayın.

Temel modeller için 4 GB ve Pro modelleri için 6 GB RAM miktarı, Apple standartlarına göre çok daha iyi değerler. Buna bir de A14 işlemcilerinin gücünü eklediğimiz zaman, yeni iPhone serisi performans konusunda tam bir canavar olacak gibi gözüküyor.

Zaten Pro modelleri için yapılan açıklamalar çok iddialı. Tanıtım sırasında Apple, şimdiye kadarki en hızlı akıllı telefonlar ve akıllı telefon işlemcilerinin kullanıldığını söylemişti. Galiba bu ifadeler gerçek olacak. Performans karşılaştırmalarını merakla bekliyoruz. Samsung ve Huawei gibi rakiplere karşı ne kadar performans farkı oluşturulacağını da bu karşılaştırmalar gösterecek.

Önceki İçerikiPhone 12’den Daha Pahalı Özel iPhone Kılıfı Satışa Çıktı
Sonraki İçerikApple EarPods İndirimi Sonrası Fiyatlar Nasıl Değişti?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?