iPhone 12 Serisinde En Çok Satan Model Hangisi?

0
291

Apple’ın en güvendiğimiz seri olarak dile getirdiği iPhone 12 modeli, satış listelerini salladı. Apple yakın zamanda yeni mali verilerini açıkladı ve geçen seneye göre %110 kârlılık artışı yaşadığını dile getirdi.

Marka bu oranla beraber %54 büyüdü. Sadece ikinci çeyrek için elde edilen gelir ise 89.6 milyar dolar olarak açıklandı. İşte bu dev sıçrayışın temelini atan cihazların ise 12 serisi iPhone modelleri olduğu söyleniyor.

Peki seri içerisinde en çok satan akıllı telefon modeli hangisi? Bir yandan da bu merak ediliyor. Evet yüksek gelir elde edildi ama en fazla rol oynayan model hangisi oldu? Sonuçta 4 model satışa sunuldu.

İlginizi Çekebilir: Yeni Apple 4K, iMac ve iPad Pro için Çıkış Tarihi Gözüktü

En Çok Satan Model iPhone 12 Temel Versiyon

Konuya ilişkin Apple’ın lideri olan Tim Cook tarafından bir açıklama geldi. Mali verileri açıkladıktan sonra kendine bu konuda soru yöneltilen ünlü isim, cevabı ise iPhone 12 olarak verdi.

CEO tarafından verilen bilgiye göre en çok ilgiyi çeken temel model oldu çünkü fiyat ve özellik dengesi çok iyi tutuldu. Yeni iPhone isteyenlerin tercih edebilecekleri sağlam bir model.

Sadece temel model için söylemler dikkat çekmedi. Evet temel model için satışlar birinci sırada deniyor ama Pro ve Pro Max akıllı telefonları için de satışların çok iyi olduğu söylendi.

Tim Cook bu 3 modelin satışlarından çok memnun olduklarını ve satışların yüksek seyretmeye devam ettiğini de açıkladı. Bir şey unuttuğumuzu sanıyorsunuz. O da mini modeli.

iPhone 12 Mini

Biz unutmadık çünkü mini modeli için gerçekten açıklama yapılmadı. Mini modelinin bahsi bile geçmedi. Zaten bu serinin satışlarının çok düşük gittiği söyleniyor.

İnsanlar Mini modelini tercih etmektense temel modeli almaya başladı. Aslında baştan beridir durum buydu. Mini sevilmedi. Fiyatı yüksek bulundu. Daha küçük bir telefona neden bu kadar para ödeyelim ki mantığı öne çıktı.

Ama buna rağmen iPhone 13 Mini modeli de gelecek deniyor. Apple ısrarcı olmayı sever. Belki 12 serisinde değil ama 13 modelinde kullanıcılar yeni akıllı telefonlara, mini modellerine daha sıcak bakarlar.

Önceki İçerikYeni Apple 4K, iMac ve iPad Pro için Çıkış Tarihi Gözüktü
Sonraki İçerikiOS 14.5’in Yeni Özelliği için Apple Harika Bir Video Paylaştı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?