iPhone 12 Serisi için Yeni Bilgiler Var

0
500

2020 yılının amiral gemisi iPhone serisi olarak tanıtılması beklenen iPhone 12 modelleri için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak bu modellerin 5G destekli olacağı yönünde bilgiler paylaşılmış ve iPhone 12 için bir nevi sayaç çalışmaya başlamıştı.

2020 Eylül ayında resmiyet kazanacak olan akıllı telefon için bu süreçten sonra sürekli yeni iddialar ve tahminlerin gelmesi bekleniyordu. Beklendiği gibi oldu ve iPhone 12 modeli için yeni özellik iddiaları paylaşıldı. Serinin kaç modelle geleceği ve bu modellerin özelliklerinin neler olacağını gösteren detaylara geçelim.

iPhone 12 Nasıl Bir Seri Olacak?

iPhone 12 akıllı telefonları için bu kez iddialar Barclays analist ekibinden geldi. Ekip tarafından ortaya atılan iddialara göre iPhone 12 ana modelinde yine 4 GB RAM bellek kullanılacak. Tıpkı iPhone 11 modelinde olduğu gibi 4 GB RAM miktarına sahip olarak geleceği söylenen akıllı telefonun 5G desteğine ise sahip olan modellerden biri olduğunu görmek mümkün olacak.

iPhone 12

Ana modelin özellikleri bir yana iPhone 12 Pro ve Max modelleri için de iddialı sistemleri görmek mümkün olacak. Pro ve Pro Max modellerinde 4 GB RAM bellek yer almayacak. Bu kez Pro modellerinde 6 GB RAM kullanılacak. Yine bu modellerde de 5G teknolojisinin desteklendiğini görmek mümkün olacak. Üstelik Pro modellerinde 6 Ghz üzerinde hızın sunulması beklentisi var. Her üç modelin içerisinde de A14 işlemcileri kullanılacak.

iPhone 12

Hem RAM kısmında yüksek bir bellek kapasitesine yer verilecek olması hem de 5G destekli yenilenmiş işlemcilerle beraber gelecek akıllı telefonların söz konusu olması, serinin iddiasını da bir hayli arttıracak gibi gözüküyor. Ayrıca bu 3 model için de OLED tercihinin yapılacağını ekleyelim. Ekran kısmında tasarımsal olarak herhangi bir değişiklik olur mu bilinmez ama panellerin yine OLED olduğunu göreceğiz.

Tasarımsal değişiklikleri de sunmasını beklediğimiz iPhone 12 akıllı telefonları için tanıtımın 2020 Eylül ayında olacağını da bir kez daha hatırlatalım. Fiyat ve benzeri bilgileri tanıtımın hemen sonrasında alacağız.

Önceki İçerikAirPods Pro Satışları ilk Barajı Aştı
Sonraki İçerikEczanem Nerede Uygulaması Nedir? iOS ve Android Sürümü
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?