iPhone 12 Renk Solma Sorunu için Yeni İddialar Var

0

iPhone 12 akıllı telefon modeli ilk satışa çıktığı zamanlar bazı sorunları ortaya çıkmış ve forumlarda bu sorunlar sıkça paylaşılmıştı. En çok dikkat çeken ve paylaşılan sorun ise kozmetik bir sorun olarak gösterilen renk solması sorunu olmuştu.

Telefon ABD genelinde sunulduğunda, daha ülkemize bile gelmeden bu sorunlar tartışılmaya başlandı. Şimdi ise renk solma sıkıntısı bir kez daha gündeme geldi.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.5 Beta 4 Yayınlandı Ama Herhangi Bir Değişiklik Yok!

iPhone 12 Renk Solması Sorunu Ne Boyutta?

Yine forumlarda yapılan paylaşımlarla beraber bir kez daha gündeme gelen sorun için görsellerde paylaşılmaya başlandı. Alüminyum gövdeli seride yaşanan sorunda, kasanın yanında renk değişmelerin yaşandığı görülüyor. Kullanıcıların forumlarda paylaştığı görsellerde de bunu net olarak görüyoruz.

Yanlarda yer alan renk için bir soyulma değil ama bir soluklaşma yaşandığı görülmekte. Bazı kullanıcılar bu sorunun daha çok kırmızı renk seçeneğinde yaşandığını da savunuyor. Kırmızı renkli kasada yan kısımlardaki rengin değiştiğini ve turuncuya benzer bir şekilde soluklaştığını görüyoruz.

iPhone 12 renk solma sorunu

Bunun için görsel paylaşımları da yapan kullanıcılar, sorunun daha çok silikon kılıf kullanıldığı zaman ortaya çıktığını da belirtmiş durumda.

Silikon kılıf kullanımı aslında bu gibi bir soruna neden olacak bir etmen değil. Silikon kılıfın malzemesinde bir sıkıntı mı var ya da kasayı zarara uğratacak bir yapı mı var bilemiyoruz. Kullanıcıların söylemine göre herhangi bir kimyasal ile temas olmamış ve silikon kılıfta iyi bir markanın kılıfıymış.

Birkaç kullanıcıdan bu yönde yorumlar ve paylaşımlar gelirken, aksi durumu savunan kullanıcılar da var. Bu kullanıcılar da uzun süre kullanmalarına rağmen kasada herhangi bir sorun yaşamadıklarını dile getiriyor.

iPhone 12 renk solma sorunu

Hal böyle olunca iPhone 12 renk solma sorunu bazı modellerde yaşanan bir kozmetik sorun mu sorusu akla geliyor. Belki de bu modellerdeki bir üretim hatası nedeniyle böyle bir şey yaşanıyor olabilir. Tabii ki bize gerçeği gösterecek olan Apple’ın açıklamaları olacak. Şu an firmanın yapmış olduğu bir açıklama yok.

İddialarda cevapsız kalmış durumda. Bakalım firma bu konuda bir şeyler söyleyecek mi? Ayrıca aynı sorunun bazı iPhone 11 akıllı telefonlarında da olduğu iddiası da var. Bunlar için açıklama bekleyeceğiz.

Önceki İçerikTablet Alırken Nelere Dikkat Etmeli? – 2021
Sonraki İçerikiOS 14.5 Sonrası Güvenlik Güncellemeleri Değişiyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?