iPhone 12 Pro Yeşil Ekran Sorunu Ortaya Çıktı

0
647

iPhone 12 Pro yeşil ekran sorunu raporlanmaya başladı. Başta iPhone 12 Pro modeli için geçerli olan sorun, iPhone 12 temel modellerinde de yaşanabiliyor. Sorunu yaşayan kullanıcıların paylaştığı çok sayıda video var.

Bu videolar ve yayınlanan bir testle beraber ekranda yaşanan yeşil görüntü sorunu neredeyse kesinleşmiş durumda. Tabii ki yine Apple’ın bir açıklaması yok ama bu yeşil ekran sorunu çok konuşulacağa benziyor.

iPhone 12 Pro Yeşil Ekran Sorunu Nasıl Ortaya Çıkıyor?

Yeşil ekran sorunu ilk defa yaşanan bir sorun değil. Daha önce de benzeri bir sıkıntı yaşanmış ve iPhone 11 modellerinde yeşil ekran ile karşı karşıya kalmıştık. Şimdi aynı durum iPhone 12’ler için geçerli.

Bu sorunda telefonunuzun ekranında siyah bir görüntü ortaya çıktığı zaman, bir süre sonra siyah görüntü yeşil hale geliyor. Yeşil görüntüde hafif dalgalanmalar yaşanıyor ve sonuç olarak ekran yeşil dalgalarla doluyor.

Siyah ekran görüntüsünden herhangi farklı bir ekrana geçtiğiniz zaman da sorun çözülmüyor ve yine ekranda bir süre daha yeşil çizgiler görüyorsunuz.

iPhone 12 Pro yeşil ekran sorunu

Yaşanan sorunu tespit edebilmek için yayınlanmış olan 20 dakikalık test videosu var. Sürekli siyah fonda olan test videosunu açtığınız zaman, bir süre sonra yeşil dalgaları görmeye başlıyorsunuz. Telefonlar şu an elimizde değil ama biz bu test videosunu da ekleyeceğiz. Satın aldığınız zaman ya da aldıysanız bu test videosu ile değerlendirme yapabilirsiniz.

Şimdilik iPhone 12 Pro yeşil ekran sorununa gelen herhangi bir yazılım güncellemesi yok. Yazılım güncellemesi olmadığı gibi Apple açıklaması da yok. Güncelleme gelene kadar kullanıcıların bulduğu bir çözüm var.

Çözüm: Ekran parlaklık değerini maksimum seviyeye getirmek ve otomatik parlaklık ayarını kapatmak.

Kullanıcıların bulduğu bu çözüm geçici bir çözüm olarak işe yarıyor. Fakat ekran parlaklık değerini sürekli olarak en yüksekte tutmak, telefonun şarjının çok daha çabuk tükenmesine neden oluyor. Buna da dikkat etmek lazım. Zaten Apple yakın zamanda güncelleme getirecektir.

Önceki İçerikiPhone için Böbreğini Satan Genç Felç Oldu
Sonraki İçerikiPhone SE Plus Geliyor – Özellikleri Neler Olacak?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?